Hodnocení stříbrné sezóny mladšího dorostu

Nově složené družstvo z ročníků 2006 a 2007 prošlo tradičně náročnou letní přípravou, která byla završena kvalitně obsazeným turnajem a zahraničními přípravnými zápasy. Výsledky nám ukazovaly, že bychom mohli opět pomýšlet na jednu z medailí v blížící se sezóně.

Přestože nám podzimní část komplikovala střídavá zranění klíčových hráčů, dovedli se kluci většinou skvěle zastoupit a neuspěli jsme pouze ve vyrovnaných venkovních zápasech v Lovosicích a Plzni. Do zimní přípravy jsme šli ze třetího místa s vidinou lepšího jarního losu. Avšak celý leden neprobíhal vůbec podle našich představ, různá nachlazení a chřipky hodně zasáhly do tréninků a prvních jarních kol. V kombinované sestavě, kdy museli kluci často nastoupit na netradičních postech, se odehrálo několik výborných utkání. Bohužel hned v prvním odvetném kole se nejdříve cenná remíza z Olomouce postupně ukázala jako ztracený bod. Umístění na nejvyšší příčce již nezáleželo pouze na našich výsledcích, dvojí zaváhání suverénní Plzně bylo málo pravděpodobné. Navíc právě s tímto soupeřem jsme prohráli i domácí utkání, čímž jsme se mohli plně soustředit na udržení druhého místa před družstvy za námi. Další zápasy jsme odehráli již bez ztráty bodu, mnohdy k tomu zvítězili výrazným rozdílem, a po zásluze tak získali stříbrné medaile. Nejvíce nás však těší výkonnostní posun některých jedinců, obranná fáze celého družstva a vytvoření soudržného týmu. Klukům patří velká pochvala za celkově úspěšnou sezónu, kdy jsme z 26 soutěžních zápasů ztratili pouhých 7 bodů.

Za celý realizační tým děkuje P.Hrachovec.