Hodnocení sezóny starších žáků HC Zubří

Áčko starších žáků

Zuberské A družstvo starších žáků v letošní sezóně bojovala na dvou frontách, a to v rámci krajské soutěže, která byla společná s Olomouckým krajem a celorepublikovou soutěží staršího žactva – Žákovská liga.

1. Zlínsko – olomoucká liga starších žáků

V této soutěži se představilo 11 družstev v systému každý s každým během podzimní a jarní části soutěže. Celkem A družstvo odehrálo 20 utkání se 14 výhrami, 1 remízou a 5 porážkami. Celkově se družstvo umístilo na 4. místě v této soutěže. Zajímavostí je, že družstvo dostalo nejméně branek ze všech družstev v soutěži.

2.  Žákovská liga starších žáků (celorepubliková soutěž)

Díky tomu, že se družstvo po podzimní části umístilo na 2. místě Zlínsko – olomoucké ligy starších žáků tak o účast v Žákovské lize muselo bojovat v kvalifikaci o tuto soutěž. Kvalifikace se odehrála v nedalekém Novém Jičíně. Kvalifikaci družstvo zvládlo, když porazili domácí družstvo a družstva z Kuřimi, Litovle a Uničova.

V této soutěži se představilo 25 družstev v systému každý s každým během 6. kol, ve kterých se turnajovým způsobem v jednom dnu 5 družstev. Celkem A družstvo odehrálo 24 utkání s 9 výhrami, 15 porážkami. Celkově se družstvo umístilo na 16. místě v této soutěži.

Bohužel se nám nepodařilo naplnit předsezonní plány, kterými byla v krajské soutěži být v TOP 3 a v Žákovské lize v TOP 10. Hráči ročník narození 2009 přecházejí do mladšího dorostu, a tak jim přejeme rychlou adaptaci na dorosteneckou házenou a větší chtíč po úspěchu a lepší spolupráci mezi sebou. Hráči rok na rození 2010 zůstávají ve starších žácích a již v červenci jim začíná příprava na novou sezonu společně s hráči rok na rození 2011, kteří přijdou z mladších žáků. Již se těšíme na novou sezónu…

Za celý realizační tým děkuje Josef Mazáč

Béčko starších žáků

V soutěžním ročníku 2023/2024 tvořili kádr B mužstva starších žáků převážně hráči ročníku narození 2010, tedy hráči, kteří v této věkové kategorii hráli první sezonu. Od tohoto faktu se odvíjí i naše účinkování ve Zlínské lize starších žáků, kde jsme po celou sezonu nastupovali proti celkům, které byly naopak převážně složeny z hráčů ročníku narození 2009, tedy z hráčů o rok starších. Přičteme-li k tomu fakt, že hráči, kteří výkonnostně převyšovali ostatní byli často nominováni do zápasů A mužstva, musíme uznat, že celkové 10. místo z 11 účastníků při bilanci 20 zápasů, 4 výhry a 16 proher odpovídá dané skutečnosti.

Kromě Zlínské ligy starších žáků se naše B mužstvo v předsezonní části zúčastnilo mezinárodního turnaje Zubří Cup, který pořádal náš oddíl a v prosinci taktéž mezinárodního turnaje Dobiáš Cup v Rožnově pod Radhoštěm. Během sezony jsme navíc odehráli několik přátelských utkání s KHZ Vsetín, takže herní vytížení bylo z tohoto pohledu více než dostačující.

Všem klukům za předvedené výkony děkujeme a přejeme jim hodně úspěchů příští sezonu, kdy by měli z pozice hráčů A mužstva reprezentovat náš klub v celorepublikové Žákovské lize starších žáků.

Za celý realizační tým děkuje František Dvořák