Hodnocení obou neúspěšných čtvrtfinálových utkání

1. ČF: HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří 34:29 (18:14)

Nejvíce branek: Hniďák 12, Chotěborský 5, Trkovský 5 – Bajer 8, Palát 6, Havran 4

Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler

Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5

Vyloučení: 4:3

Diváci: 839

Zlomové momenty: Úvodní čtvrthodina se nesla ve vyrovnaném duchu. Lovosice si vytvořily větší náskok až v poslední desetiminutovce prvního poločasu a ve 23. minutě zvyšoval na 13:9 Marek Hniďák. Čtyřbrankové vedení udrželi Severočeši až do přestávky, po změně stran se ale Zubří nadechovalo k obratu, Matěj Havran dokázal ve 42. minutě snížit pouze na rozdíl dvou branek. Poté však Valachům došel dech a Lovci znovu odskočili.

Zajímavost zápasu: Dušan Palát ze Zubří se pomalu po vleklém zranění dostává do střelecké formy. V tomto zápase si připsal šest branek, což je jeho nejlepší počin v sezoně.

Nejlepší střelec: V barvách Lovosic znovu úřadoval Marek Hniďák, který nastřílel tucet branek a měl největší podíl na prvním vítězství Severočechů.

Co výsledek znamená: Lovosice splnily roli favorita a pokud vyhrají i v nedělním utkání, budou jediný krok od postupu mezi nejlepší čtyřku.

Pozápasové ohlasy:
Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „My jsme samozřejmě spokojeni s prvním krokem v sérii. První zápas v play-off je vždy nervózní a my jsme rádi, že jsme to zvládli. V zápase bylo několik pasáží, ve kterých jsme to utkání mohli ve svůj prospěch zlomit již dříve. Celý zápas jsme ale tahali za delší konec provazu.“

Marek Hniďák, spojka HK FCC Město Lovosice: „Z naší strany jsme viděli takový typický začátek. Ale pak už jsme se rozběhli a kdybychom v některých pasážích neudělali zbytečné chyby, mohli jsme utkání rozhodnout dříve. Důležité ale je, že první bod máme a musíme se dobře připravit i na druhý zápas a potvrdit vítězství.“

Josef Mazač, trenér HC ROBE Zubří: „Pro nás byl problém uhlídat především pravou stranu soupeře. Z ní Lovosice měly velký tlak a těžily po celé utkání. Ve chvíli, kdy se nám pravou stranu podařilo zdvojit, se pak tlak objevil na straně levé v podobě Trkovského. Probereme si to a pokusíme se připravit na to v rámci druhého zápasu.“

Dušan Palát, spojka HC ROBE Zubří: „My jsme nedokázali v obraně ubránit Marka Hniďáka. V útoku jsme zpočátku neproměnili několik šancí a nechali si zápas trošku utéct. Navíc jsme v průběhu celého utkání dělali zbytečné chyby, které nás stály to, abychom dokázali náskok soupeře dotáhnout. Věřím, že to do nedělního utkání vylepšíme, abychom si odsud odvezli aspoň jeden bod.“

2. ČF: HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří 34:31 (19:13)

Nejvíce branek: Hniďák 10, Kupa 7, Trkovský 5 – Mičkal 6, Bajer 6, Kucsera 5

Rozhodčí: Petr Kirchner – Michal Vacula

Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3

Vyloučení: 1:4. ČK: Holubec (LOV)

Diváci: 811

Zlomové momenty: Severočeši vstoupili do utkání lépe, a když se po deseti minutách hry prosadil Pavel Horák, vedli už 10:4. Zubří na začátku 17. minuty korigovalo z ruky Pavla Bajera na rozdíl čtyř branek, Lovci ale před odchodem do kabin ještě zabrali a šestibrankový náskok si přece jen do šatny odnesli (19:13). Robe však nic nevzdalo a zahájilo stíhací jízdu. Tomáš Mičkal totiž čtvrt hodiny před koncem druhé půle vyrovnal na 22:22. Ještě dvě minuty před sirénou prohrávali Valaši pouze o jednu branku (30:31). Závěr ale zvládli lépe domácí házenkáři, kteří ještě přidali tři zásahy.

Zajímavost zápasu: Severočeši v rámci Chance Extraligy porazili Zubří podeváté v řadě a potvrdili tím, že se jim proti tomuto soupeři dlouhodobě daří. Valaši naopak dokázali Lovosice vyřadit v semifinále Českého poháru.

Nejlepší střelec: Za domácí zářil stejně jako v prvním klání Marek Hniďák. Tentokrát rozvlnil síť v deseti případech. V barvách Zubří to z křídla opět pálilo jedenadvacetiletému Pavlu Bajerovi. Jeho šest přesných zásahů ale na výhru nakonec nestačilo.

Co výsledek znamená: Lovosice mohou o svém postupu do semifinále rozhodnout již v pátečním utkání v Zubří, vedou totiž 2:0 na zápasy.

Pozápasové ohlasy:
Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „Tohle je play-off. Fantastická atmosféra, i když někdo prohrává o sedm branek, nic nevzdává a jede se dál. Tento duel byl důkazem. My jsme v prvním poločase plnili to, co jsme si předsevzali. V tom druhém jsme se začali trápit, přidaly se neproměněné šance a to nám snížilo sebevědomí. Naštěstí se ukázala mentalita celého týmu a dokázali jsme si vzít zpět naše vedení. Splnili jsme cíl, máme dva body a pevnou půdu pod nohama. Do Zubří tak můžeme jet s čistou hlavou a se snahou získat rozhodující třetí bod.“

Pavel Chotěborský, křídlo HK FCC Město Lovosice: „My jsme měli perfektní první poločas a hrozivý ten druhý. To si myslím že je k zápasu zcela vypovídající.“

Josef Mazač, trenér HC ROBE Zubří: „Nám utekl první poločas a v takových zápasech jako je play-off se ta ztráta velmi těžko dotahuje. Ve druhé půli, kdy jsme byli minus šest, se nám to podařilo, ale pořád nám chyběl takový vítězný moment, abychom ten stav překlopili na naši stranu. Závěr byl takový spíše hektický, ubojovaný, se spoustou zraněných hráčů na obou stranách. Nám se nepodařilo splnit to, s čím jsme do Lovosic přijeli a o to více budeme mít práce v Zubří. Na odvetu se musíme dobře připravit, očekáváme velkou atmosféru ze strany fanoušků. Na závěr bych chtěl fanouškům obou týmů poděkovat za skvělou atmosféru po oba dny.“

Mikuláš Kucsera, spojka HC ROBE Zubří: „Dobrý zápas v dobré atmosféře, zápas pro play-off tak, jak má být. První poločas nám vzal hodně sil. V tom druhém jsme měli šanci to zlomit na naši stranu, ale v tu chvíli jsme udělali chyby. Je potřeba si z toho vzít to dobré, play-off ještě nekončí a Lovosice musí ještě jednou vyhrát. My uděláme vše pro to, abychom sérii získali pro sebe.“