Hodnocení mezinárodního turnaje Prague Handball Cup 2024

Již tradičně se o velikonočních svátcích konal v hlavním městě České republiky největší mezinárodní mládežnický halový turnaj v házené. Turnaje se letos zúčastnilo neuvěřitelných 685 týmů z celého světa a hrálo se po celé Praze ve více než 40 halách.

V kategorii mladších žáků (ročník narození 2011, 2012) bojovaly v konkurenci 91 družstev rovnou dva týmy HC Zubří. Našim zkušenějším borcům (ročník 2011) se bohužel nepodařilo postoupit ze základní skupiny, ale chuť si spravili, když se postupně probojovali až do finále Playoff B. V něm podlehli týmu z Berlína, který ovšem dokázali porazit v základní skupině.

Mladší žáci HC Zubří II se poprvé utkali s mezinárodní konkurencí. Z šesti zápasů se jim bohužel nepodařilo vyhrát ani jeden. Nasbírané cenné zkušenosti z průběhu celého turnaje jim však nikdo nevezme. Stejně jako spoustu zážitků, ať už ze zápasů, z prohlídky hlavního města, turnajové diskotéky či Matějské poutě.

Nejdále se podařilo dojít starším žákům (ročník narození 2009, 2010), kteří měli ve své kategorii 120 družstev. Vybojovali postup ze základní skupiny a v předkole Playoff A si poradili s týmem Házená Ledeč. Jejich cestu ale nakonec zastavila Dukla Praha. Velký dík patří všem hráčům za bojovnost, všem rodičům, kteří své ratolesti přijeli do Prahy podpořit i všem trenérům a vedoucím, kteří s našimi hráči tento velký mezinárodní pětidenní turnaj absolvovali.

Výsledky mladších žáků HC Zubří I (ročník 2011):

MHK Piešťany (SVK) – HC Zubří I 24:16

HC Zubří I – BF Krems Langenlois (AUT) 16:27

HC Zubří I – SG AC/Eintracht Berlin (GER) 20:18

HC Zubří I – UKS Szczypiorniak Pulawy (POL) 16:18

TJ JM Chodov Praha – HC Zubří I 10:23

Osmifinále Playoff B:

XVI.Ker KMSE (HUN) – HC Zubří I 8:13

Čtvrtfinále Playoff B:

HC Zubří I – Házená Rokycany 29:8

Semifinále Playoff B:

HC Zubří I – Loko Vršovice 20:13

Finále Playoff B:

SG AC/Eintracht Berlin (GER) – HC Zubří I 26:17

Sestava mladších žáků HC Zubří I:

Bechný, Šimurda, Vodárek, Bílek, Hudák, Krupa, Němec, Pišček, Říha, Svák, Zídek, Kazík, Vlček, Onderka J.

Trenéři: Bechný T., Šimurda J.

Výsledky mladších žáků HC Zubří II:

ŠK Zemplín Trebišov – HC Zubří II 22:7

HC Zubří II – XVI. Ker KMSE (HUN) 12:19

HC Zubří II – TSV Rosstal (GER) 11:22

HC Zubří II – ACS Sporting Ghimbav (ROM) 12:15

TJ Sokol Praha Vršovice – HC Zubří II 19:10

HC Zubří II – HSV Grimmen 1992 15:19

Sestava mladších žáků HC Zubří II:

Randus M., Koliba, Rapant J., Rapant M., Švrček, Holík, Halamíček, Holiš, Juříček M., Ulrych, Halata, Kašný, Kala, Frňka D.

Trenéři: Mika K., Juříčková I.

Výsledky starších žáků:

HC Zubří – HK Skriveri (LVA) 20:13

TJ Slavoj Děčín – HC Zubří 16:14

HC Zubří – SC DHfK Leipzig (GER) 10:21

HK Košice (SVK) – HC Zubří 8:10

HC Zubří – HBC Olomouc 1966 15:8

Předkolo Plaoff A:

TJ Dukla Praha – HC Zubří 15:10

HC Zubří – Házená Ledeč 20:14

Sestava starších žáků:

Zeman J., Randus, Frňka, Mikulenka, Brokeš, Holiš, Juříček, Onderka D., Štěpán, Pavlíček, Orság, Onderka V., Gašpar, Zeman D., Vičan

Trenéři: Randus J., Orság P., Pavlíček T., Juříček T.