Hodnocení domácího utkání a emotivní proslov trenéra hostů

Zlomové momenty: Domácí se po necelých šesti minutách hry ujali tříbrankového vedení, které sice dvakrát Frýdek-Místek obrátil na svou stranu, ale i tak odcházel do kabin s dvoubrankovou ztrátou. Když Tomáš Mičkal zvyšoval ve 49. minutě náskok Zubří na čtyři trefy, Pepino zabralo a rychle manko snížilo. Nakonec sice padlo rozdílem dvou branek, i to mu ale stačí ke konečné sedmé příčce.

Zajímavost zápasu: Zubří je na domácí palubovce velmi silné. Z posledních dvanácti utkání na Valašsku padlo jen dvakrát, v obou případech s Lovosicemi.

Nejlepší střelec: Tomáš Kyryljuk se v dresu Zubří blýskl devíti přesnými zásahy, na straně hostů byl nejaktivnější šestigólový Zbyněk Bureš.

Co výsledek znamená: V součtu vítězí v sérii Pepino 64:61 a bere v konečném pořadí Chance Extraligy sedmé místo, zatímco Zubří končí osmé.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:29 (14:12)

Nejvíce branek: Kyryljuk 9, Bajer 7, Mičkal 6/1 – Bureš 6, Moješcik 5, Noworyta 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/2 Vyloučení: 5:4 Diváci: 618

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev

Trenér hostů, Daniel Valo:
“Stálo nás to hrozně moc sil. Jsem rád, že jsme to ustáli. Já jsem po domácím zápase byl spokojený s padesáti minutami, náskok jsme v posledních deseti ztratili a pět gólů v dnešní házené nic neznamená. Zubří to dodalo více sil a byl to opravdu těžký zápas. V určitých momentech jsme vedli, ale po většinu zápasu Zubří tlačilo na pilu. Naštěstí se nám podařilo nápor odrazit. Na jednu stranu jsem rád, že jsme to zvládli, ale na druhou stranu jsme chtěli vyhrát a nemůžu být s výkonem spokojen. Gratuluji Zubří k výbornému výkonu i přesto, jakou mají marodku.”

Trenér domácích, Peter Dávid:
“Já jsem věděl, že to bude těžké. Děkuji za všechny slova. Lepili jsme to všechno během týdne dohromady. Kyryl, náš nejlepší hráč, skoro celý týden netrénoval. Pavel Bajer hrál na spojce. Naše hvězdy sedí na lavičce jako realizační tým nebo na tribuně, je jich asi šest. Kluci ukázali fantastický výkon, chtěli jsme poslední zápas vyhrát. Jsem za to strašně vděčný. Jsem šťastný, že jsem tady mohl tři roky být. Děkuji všem za všechno. Já jsem tady byl hodně šťastný. Klub mi dovolil regenerovat takže za to taky díky. Život jde dál. Budu se sem rád vracet.”

Hráč hostů, Martin Cáb:
“Gratuluji Zubří k výhře. Zubří hrálo hodně dobře. Po obdrženém gólů jsme hned snížili, ale během tří sekund jsme ho tak měli zase. Padalo to tam strašně rychle. Jsem rád, že jsem ale dokázali uhájit náskok z prvního duelu.”

Hráč domácích, Tomáš Kyryljuk:
“Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Chtěl byl nejdříve poděkovat trenérovi za ty dva super roky. Sice to nedopadlo podle představ, což je velká škoda. Pokračujeme dále, příští rok to bude celé nové. Chtěl bych poděkovat zuberským fanouškům. A taky gratuluji Frýdku k sedmému místu.”

Dovětek Daniela Vala Peterovi Dávidovi:

“Zubří a česká Extraliga přichází o velkého trenéra a možná ještě o většího člověka. Já jsem proti němu začínal kariéru, když mi bylo šestnáct. Tehdy jsem ještě nevěděl, že se naše kariéry takto propletou. Ještě více se naše cesty spojily v Německu. Trenér ze Slovenska a trénovat bundesligu, to je něco neskutečné. Jícha, Kubeš a Mráz trénovali bundesligové týmy, ale předtím byli hráči. Peter se jako hráč do bundesligy nedostal, takže to měl těžší. Šel krok za krokem a dostal se do Großwallstadtu, moc nechybělo a byli jsme v jednom týmu. Naše přátelství se prohlubovalo patnáct, možná dvacet let. Navštěvovali jsme se navzájem. Je to člověk s velkou inspirací, když vešel do místnosti, tak rozsvítil náladu všem. Jsem šťastný, že jsem ho mohl zažít ještě v Extralize. Možná vám dojde, jako osobnost jste tady měli. Já přeji Peterovi zdraví, ať rozdává to, co umí nejlépe a to je učit házenou. Přeji mu kus zdraví a ať to zvládne. Bylo mi ctí.”