Hodnocení Česko-slovenského poháru mladších dorostenců!

Česko-slovenský pohár mladšího dorostu ovládli čeští, respektive moravští házenkáři. První místo vybojovali házenkáři HC Zubří, na druhém místě skončili po dvou vítězstvích mladší dorostenci Nového Veselí. Házenkáři Nového Veselí soupeře z Agro Topolčany přehráli velmi přesvědčivě, už po prvním poločase vedli o jedenáct branek a ve druhé půli především v úseku hry mezi 35. a 45. minutou náskok navýšili dokonce na dvacet gólů (10:30)! Až v samotném závěru Topolčany manko alespoň mírně zkorigovaly na konečných 21:38.

Bez ztráty bodu prošli turnajem mladší dorostenci Zubří. Tým Slovanu Modra přehráli jednoznačně patnáctibrankovým rozdílem. Střelecky do zápisu promluvili téměř všichni hráči zuberské soupisky, házenkáři Modre udrželi se soupeřem krok jen prvních dvacet minut. Házenkáři Zubří tak třetím vítězstvím potvrdili svou vedoucí pozici na turnaji a oslavili první místo v Česko-slovenském poháru.

Nejlepší brankář – Adam Ochaba, Slovan Modra

Nejlepší hráč – Vojtěch Číž, HC Zubří

Nejlepší střelec – Jan Kupa, Sokol Nové Veselí

Po přesvědčivém vítězství v úvodním utkání turnaje proti vicemistru Slovenska z Topolčan ( 31: 12), jsme nastoupili proti výborně hrajícímu týmu Sokol Nové Veselí. Téměř bezchybně hrající soupeř celý 1. poločas vyhrával ( někdy i o 3 branky…). Ve 2. poločase jsme ještě více zlepšili obrannou hru,  přechod do rychlého útoku a během 10-ti minut otočili průběh zápasu ( 31: 27)..V posledním utkání nás mistr Slovenska z Modré trápil jen asi 15 minut. Potom se naše družstvo zklidnilo a začalo předvádět hru, která nás dovedla k vítězsví nejen na tomto turnaji, ale i k letošnímu prvenství v 1. lize mladšího dorostu ČR, tzn. kvalitní obrana, přechod do RU a pestrá hra v postupném útoku.
Všechny hráče je potřeba pochválit za přístup k celému turnaji, když se nám podařilo obhájit loňské prvenství ze slovenských Topolčan . Výborné individuální výkony podalo trio brankářů ( Drápela, Mizera Šimon, Klement), Dokoupil s Kolečkem  a  Menšíkem v obraně a  Klíma, Lefan, Vala a Svoboda v útoku. Nejlepším hráčem celého turnaje byl navíc vyhlášen náš Vojta Číž.