Hodně povedený víkend mají za sebou oba týmy starších žáků

Starší žáci „A“ na Žákovské lize v Polance

Starší žáci HC Zubří odjížděli na 4. kolo Žákovské ligy do nedaleké Polanky nad Odrou. Postupně jsme se utkali s družstvy z Litovle, Polanky nad Odrou, Duklou Praha a Ledeč nad Sázavou.

HC Zubří – Tatran Litovel 21:16 (9:6)
Úvod utkání nasvědčoval, že se bude jednat o těžké utkání kdy obě družstva byla plná energie. Nám se bohužel vlivem nedorozumění podařilo hrát dlouhou dobu v oslabení, které jsme ale paradoxně zvládli velice dobře. Hráče to nabudilo a od té doby určovali tempo v tomto utkání, které dotáhli do vítězného konce.

HC Zubří – Polanka nad Odrou 16:7 (6:3)
Do utkání s domácím družstvem jsme nastupovali s vidinou, že družstvo chtělo napravit zápornou bilanci, kterou máme v rámci soutěže v Moravskoslezské lize. Během prvního poločasu padlo neuvěřitelně málo branek (6:3), kdy obě družstva předváděla společně s brankáři výborné obrany. Ve druhém poločasu domácí neproměnili dvě sedmičky a nám se podařilo během deseti minut odskočit na rozdíl deseti branek. V tu chvíli bylo o výsledku rozhodnuto a v tu chvíli dostali prostor ostatní hráči z lavičky.

HC Zubří – Dukla Praha 14:16 (7:5)
Do třetího utkání jsme nastoupili fantasticky, kdy v 5. minutě svítil na ukazateli stav 4:0. Hostující trenér na to reagoval oddechovým časem a soupeři se podařilo stav zkorigovat. Poločasový výsledek vyzněl ale lépe pro naše družstvo. Začátek druhého poločasu měl opačný vývoj, kdy my jsme tahali za kratší konec po celou dobu druhého poločasu. Ještě ke konci jsme mohli utkání zdramatizovat, ale dvěma technickými chybami jsme utkání prohráli o dvě branky. Tohle utkání bylo přesně to, co hráči v této kategorií potřebují – individuální činnost na úrovni dorostenecké soutěže, agresivní styl obrany s přechodem do rychlého útoku, bojovnost. Hráčům nelze ze oba dva poločasu nic vytknout! Po utkání jsme museli sportovně soupeři pogratulovat.

HC Zubří – TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 27:20 (12:12)
Čtvrté a velice těžké utkání čekalo naše kluky s Ledčí nad Sázavou. Bylo těžké zejména mentálně, jelikož kluci do utkání s Duklou dali maximální úsilí a to skončilo prohrou. Na to co jsme před utkáním upozorňovali se stalo skutečností. Ve 4. minutě utkání jsme prohrávali 1:4 a bylo vidět jak jsou naši hráči všude o krok později, chybělo nasazení, chtíč. Celý první poločas jsme soupeře dotahovali a v posledních minutách se podařilo jít do poločasové přestávky za stavu 12:12. O poločasu jsme si v šatně s hráči řekli pár taktických věcí, které ve druhém poločasu fungovaly a nakonec jsme utkání dovedli do vítězného konce.

V tomto kole (na rozdíl od předchozích) nám nepřál los turnaje, kdy jsme měli mezi jednotlivými zápasy pouze jedno utkání volno jako jediní na tomto turnaji. Možná proto druhý poločas s Duklou nám výsledkově nevyšel a začátek utkání s Ledčí na to navázal. Celkové hodnocení všech hráčů je výborné, opět se posunuli v herních činnostech jednotlivců, v obrané fázi při obraně 0:6 a 3:3 a v útočných situacích dvou a více spoluhráčů. Určitě nejme zklamaní, ještě nás čekají dva turnaje Žákovské ligy a máme před sebou spoustu tréninků, aby se hráči opět herně posouvali.

Trenér: Josef Mazáč
Vedoucí družstva: Zdeněk Masařík

Starší žáci „B“ uspěli v obou zápasech

Další kolo Zlínské ligy starších žáků jsme odehráli na palubovce Bystřice pod Hostýnem, kde jsme se nejprve utkali s Holešovem a následně s domácí Bystřící p. H.

TJ Holešov – HC Zubří „B“ 15:21 (11:12)

Celý první poločas byl velmi vyrovnaný a útoky jasně převyšovaly obrany, kde se ani jednomu mužstvo příliš nedařilo. Druhý poločas byl z naší strany lepší a díky velké bojovnosti a zlepšení obranných činností (obrana 3:3) jsme nakonec utkání dovedli do zaslouženého vítězství.

HK Bystřice pod Hostýnem – HC Zubří „B“ 14:27 (11:15)

I druhé utkání rozhodla naše bojovnost a zlepšená obrana v druhém poločase. Během celého utkání jsme trpělivě zvyšovali náš náskok a i ve druhém utkání jsme mohli slavit vítězství.

Po dobrém výkonu můžeme poprvé v sezoně můžeme slavit zisk 4 bodů z jednoho miniturnaje. O zisku těchto bodů rozhodla zejména naše bojovnost. Během utkání jsme vždy v polovině každého poločasu vystřídali celou sedmičku hráčů a vždy platilo, že sedm hráčů na palubovce mělo velkou podporu od sedmi hráčů, kteří byli zrovna na střídačce. Tentokrát jsme i maximálně omezili zbytečné vyloučení z přemotivovanosti, které nás sráželo v předchozích utkáních. Za předvedené výkony musíme kluky pochválit!

Sestava a branky: Koleček, Mikulenka – Hrachovec (5), Mach (2), Kalous (2), Šenkeřík (1), Holiš (4), Juříček (4), Houžva, Němec (2), Onderka (15), Štěpán (5), Šimurda (5), Vičan (3)

Trenér: František Dvořák

Vedoucí družstva: Tomáš Pavlíček