Hluchá desetiminutovka připravila Zubří o body

Brno – Trápení extraligových házenkářů Zubří pokračuje, stejně jako se snižuje jejich šance na účast v první šestce. Svěřenci trenéra Aleše Kořínka sice v Brně odehráli vyrovnanou partii, ale domů se vrátili s prázdnou a přerušili sérii tří vítězství na půdě soupeřů.

KP BRNO – ZUBŘÍ 28:23 (16:15)

První poločas přinesl vyrovnanou partii, ve které Zubřané dokázali smazat až tříbrankový náskok domácích. „Přestože jsme předvedli výrazně lepší výkon, především v obraně, než doma s Frýdkem, vaz nám ve druhé půli zlomila hluchá desetiminutovka. Domácí zde získali rozhodující náskok, který se již stáhnout nepodařil,“ smutnil trenér Zubří, který i přes prohru své svěřence chválil. „Mezi tyčemi se dařilo Orságovi. Bohužel v koncovce jsme byli horší, naopak soupeř každou naši chybu trestal z brejků,“ posteskl si.

Valaši si uvědomují, že po včerejším duelu se jim opět vzdálila šance na vytoužené boje o medaile, kam se dostane šest nejlepších po základní části. „Více nás nyní zajímá stabilizace kádru a jeho výkonů. Za půldruhého roku se zde událo mnoho věcí, na které zatím nedokážeme reagovat. Naše situace v boji o první šestku se zkomplikovala už nepovedeným vstupem do sezony. Nyní nám nezbývá nic jiného než jít zápas od zápasu s cílem uspět. A to platí i pro sobotní derby se Zlínem. Určitě budeme chtít soupeři oplatit porážku a ukončit sérii domácích porážek,“ dodal Kořínek. ⋌(mb)

Zubří: Orság, Janků, – Šlachta, Douda 1, Trifunovič 3, Horut 1, Třeštík 1, Šustáček, Bechný 3/2, Václav 1, Zahradníček 4, Dědek 4, Mičkal 4, Kašpárek 1. Trenér: A. Kořínek. Nejvíce branek Brna: Hanták 9, Mičola 6, Kubis 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2. Vyloučení: 5:5. ČK: Dostalík, Weintritt (oba Brno). Diváci: 500.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Frýdek-Místek – Jičín 28:22 (19:13), Karviná – Dukla Praha 26:20 (12:12)