Úkol splněn: Zvládli jsme přestřelku ve Frýdku-Místku

Zubří, Frýdek-Místek – Házenkáři Gumáren Zubří splnili svou misi, když v nedělním utkání 17. kola TipGames extraligy zvítězili ve velmi ofenzivně laděném zápase ve Frýdku-Místku. Úřadující mistři se tak pět kol před koncem základní části udrželi v těsném kontaktu s Brnem, Hranicemi a Karvinou a jejich šance na první šestku tak má stále reálné obrysy.

Aktuálně není k dispozici žádná anketa

zubri_koprivnice_5594 (kopie)

FRÝDEK-MÍSTEK – ZUBŘÍ 32:36 (16:21)

Házenkáři Zubří po předchozí domácí porážce s Jičínem v podstatě měli nůž na krku. Do Frýdku-Místku jeli s jediným cílem, a tím bylo zvítězit. Kdyby totiž Valaši ztratili body, jejich šance na první šestku, která si zahraje o titul, by poklesly hluboko pod bod mrazu. A přesně podle toho také Zubřané k zápasu přistoupili. Hosté, kteří už měli zpátky v sestavě Randýska, Večeřu i Aspridise, se od začátku chopili taktovky a šli si za svým cílem. Vedli rychle 3:0, pak 6:3 a 12:6. „Začali jsme velmi koncentrovaně a to se nám vyplatilo. Byli jsme na soupeře připraveni a sami jsme dokázali v úvodu hrát tak, jak jsme chtěli a potřebovali. Brzy jsme měli náskok tří až čtyř branek a ten jsme vlastně udržovali až do poločasu,“ hodnotil prvních třicet minut trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Také po změně stran si hosté udržovali svůj náskok. Hrálo se hodně rychle a defenzivy se zrovna moc nepředváděly. Zubřané si stále drželi zhruba pětibrankový náskok a blíže si domácí nepustili. „Jednou se Frýdek dostal na čtyři branky, ale dále už ne. Hrála se rychlá házená a zrovna dvakrát moc se nebránilo. I proto jsem musel párkrát celkem zvýšit hlas, abychom si některé věci kolem defenzivy vyříkali. Celkově ale jsme samozřejmě spokojeni. Jeli jsme si pro vítězství a to jsme si také odvezli,“ pochvaloval si splněný úkol kouč Zubří Jiří Mičola.

Nejvíce branek Zubří: Horut 6, Václav po 6, Šlachta 5, Mičkal 5/1. Nejvíce branek Frýdeku-Místku: Hes 9/6, Strack 8, Kichner 6. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 420.

Další výsledky: Přerov – Kopřivnice 29:25, Brno – Lovosice 22:22, Karviná – Dukla 27:22, Jičín – Hranice 26:19.

zdroj: valassky.denik