Házenkáři Zubří zůstali ve hře o nadstavbu do posledního kola

Dvakrát během víkendu trnul trenér extraligových házenkářů Gumáren Zubří Jiří Mičola. Poprvé, když v sobotu večer jeho tým vyhrál v Brně 24:21, a dostal se na šesté místo o bod před Karvinou. Podruhé v neděli před obědem, když Karviná v televizním duelu porazila Hranice o jeden gól a zase Zubří předběhla.

Ve skrytu duše jsem doufal, že Hranice nějaký bod Karviné seberou,“ přiznal Mičola.V bitvě o šestičlennou nadstavbu o titul, která vyvrcholí tento víkend závěrečným kolem základní části, je tak Zubří v nevýhodě. V sobotu nesmí prohrát doma s Duklou a pak doufat, že Karviná získá v hale vedoucího Jičína o jeden bod méně.“Věřím, že Karviná v Jičíně nevyhraje. Ale nad tím nespekulujeme. Pro nás pořád zůstává, že musíme doma Duklu porazit,“ ví Mičola. „Byla by velká škoda, kdybychom se do nadstavby nedostali. Ve skupině o udržení bychom neměli motivaci.“

Snímek obrazovky 2013-03-10 v 15.19.39

Zubří se může pochlubit výbornou formou. Po zimní přestávce sice prohrálo v okleštěné sestavě úvodní duel doma s Jičínem, potom ale s návratem marodů čtyřikrát zvítězilo a jednou remizovalo. „Mužstvo se konsolidovalo a hraje každým utkáním lépe,“ pochvaluje si Mičola, jehož celek porazil v novém roce z horní šestky Plzeň a Karvinou. Brno mohlo také ještě pomýšlet na šesté místo, Zubří si ale po většinu času udržovalo mírný náskok a o svém vítězství rozhodlo v závěrečné pětiminutovce, kdy se třikrát trefil Dědek. „Díky širší lavičce jsme měli na konci utkání více sil než domácí,“ podotkl trenér Zubří, jehož nejlepším střelcem byl stejně jako před týdnem proti Karviné Černohorec Trifunovič.

Zdroj: idnes.cz

banner2