Házenkáři Zubří vyhlížejí utkání sezony. Proti Karviné musí zvítězit

Finálovým bitvám z nedávných let se rovnat nemůže. Přesto má sobotní domácí duel s Karvinou pro extraligové házenkáře Gumáren Zubří velký význam. Jenom vítězství totiž uchová mistrům naději na postup do šestičlenné nadstavbové části, která si to rozdá o medaile.

idnes_2

„Sezona se vyvinula tak, že je to pro obě mužstva důležité střetnutí a pro nás asi i zápas roku,“ uvědomuje si trenér obhájců titulu Jiří Mičola.

„Utkání v Zubří je pro nás klíčové, ale o tom jsme věděli už před startem jara,“ souhlasí manažer a trenér Karviné Martin Kostelník. Do konce základní části zbývají tři kola a o šesté místo svádí boj trio Karviná, Brno, Zubří. V nejvýhodnější pozici je Karviná, o bod zpět je Brno s jedním odehraným zápasem navíc. Zubří ztrácí na šestku body tři a ani stoprocentní bilance ze závěrečných tří duelů mu nemusí stačit. „Jsem ale přesvědčený, že tři vítězství nám nadstavbu zajistí,“ naráží Mičola na obtížný los Karviné, která po zápase v Zubří hostí páté Hranice a dlouhodobou soutěž uzavře v hale vedoucího Jičína.

Zubří ještě čekají duely v Brně a doma se třetí Duklou Praha. „Zatím se ale soustředíme jen na Karvinou,“ ujišťuje Mičola, který strávil čtvrteční dopoledne sledováním záznamů karvinských utkání. „Proti podzimu je silnější, pomohl jí návrat zkušeného Drobka. Mají za sebou úspěšnou sérii.“ Karviná vyhrála všechna tři jarní kola, po vítězství v Kopřivnici však měla volný los.

„Nemyslím si, že by to na soupeře mělo vliv. Jako vždy s Karvinou to bude napínavé utkání,“ očekává Mičola. „Rozhodnou výkony brankářů a to, jak budou fungovat obrany. Jestli dovolí přechod do rychlého protiútoku, což je doména obou celků.“ Na podzim vyhrála Karviná doma 29:27, poslední zápas v Zubří skončil nerozhodně 27:27. Body si podělilo Zubří i před týdnem v Přerově a tahle ztráta z haly outsidera ho může v konečném účtování poslat do skupiny o záchranu.

„Naším předsezonním cílem byla první šestka. Když to nevyjde, bude to smutné, ale také realita,“ poukázal Mičola na odchod téměř kompletního mistrovského týmu.

„Budujeme nový mančaft. Něco podobného postihlo i Karvinou, její tým si už ale sedl.“ Zubří postihly navíc na přelomu roku velké zdravotní problémy, v jednu chvíli mu vypadlo šest zraněných hráčů. Obhájce nastoupil poprvé kompletní až v Přerově, kdy se po čtvrt roce vrátil rozehrávač Šustáček.

Zdroj:http://sport.idnes.cz/zubri-pred-zapasem-s-karvinou-dkf-/hazena.aspx?c=A130301_102411_hazena_elv