Házenkáři Zubří v Kopřivnici získali body i volný víkend

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří potvrdili roli favorita a v sobotním utkání 12. kola TipGames extraligy vyhráli v Kopřivnici. V příštím kole mají Valaši volný los a dle předchozí domluvy za vítězství v Kopřivnici dostali od trenéra Jiřího Mičoly volný víkend. Další utkání tak hrají úřadující mistři až v sobotu 15. prosince v Lovosicích.

KOPŘIVNICE – ZUBŘÍ 26:32 (13:18)

Zubřané zajížděli k utkání s nedalekým sousedem bez zraněných Třeštíka a Mičkala, do utkání nezasáhl ani Šustáček, který byl na soupisce. Souboj devátého s osmým týmem tabulky byl zpočátku vyrovnaný. Hosté začali soupeři unikat až po dvaceti minutách. „Byl to pro nás důležitý zápas a podle toho jsme k tomu chtěli přistoupit. Hráči mě potěšili přístupem k zápasu. Od začátku hráli koncentrovaně a šli si za svým cílem. Po vyrovnané první čtvrthodince jsme postupem času díky zlepšené obraně a širšímu kádru získali převahu a pár branek náskoku, který jsme drželi i v poločase,“ shrnul trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola první půli, po které vedli Zubřané o pět gólů.

Kdo by čekal, že po změně stran Valaši na soupeře zatlačí a odskočí na bezpečnější vedení, mýlil by se. Spíše to byli domácí, kteří se stále drželi favoritovi na dostřel. Nicméně blíže než na tři branky se Kopřivnice ani jednou nedostala. Zubřané, které tradičně táhl třináctigólový kanonýr Jurka, vyhráli nakonec o šest branek. „Druhý poločas jsme začali oslabením, čehož domácí využili ke snížení stavu. Pak jsme si po celou dobu udržovali asi tříbrankový náskok. V závěru se ani jednomu z týmů nedařilo proměňovat šance a my jsme si výhru kontrolovali. Jsme rádi, že jsme to zvládli a cíl výjezdu jsme splnili. „Je to pro nás velmi důležitá výhra. Potřebujeme vozit body i zvenku, a to se nám tentokrát podařilo. Sice jsme se v tabulce neposunuli výše, ale kontakt se špičkou stále držíme, to je pro nás velmi důležité,“ pochvaloval si kouč Gumáren šesté vítězství sezony.

Sladkou příchuť měla výhra především pro samotné hráče. Ti totiž měli s koučem zajímavou dohodu. „Před zápasem v Kopřivnici jsem kluklm řekl, že pokud vyhrají, dostanou příští víkend celý volný. Úkol byl splněn, takže příští víkend, kdy máme volný los, budou mít všichni volno,“ pousmál se Jiří Mičola.

Zubří: Jurka 13/3, Dědek 4, Hub 3, Horut 3, Aspridis 3, Bechný 2/1, Šlachta 2, Randýsek 2, Vyjídák, Václav, Večeřa. Nejvíce branek Kopřivnice: Hojník 6/4, Gřes 5/2, Střelec 4. Rozhodčí: Novotný, Samek. Vyloučení: 6:8. Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/4. Diváci: 580.

Další výsledky: Dukla – Hranice 19:15, Brno – Jičín 26:26, Karviná – Frýdek-Místek 40:29, Přerov – Plzeň 17:29.