„Bavit se o roli favorita je zbytečné, Baník ne náhodou vede tabulku. Ovšem my bojujeme o přežití v první osmičce a matematika je jednoduchá. Pokud chceme v této přetahované tří klubů o dvě postupové příčky uspět, musíme uhrát dvě výhry v řadě, což se nám v rozehrané sezoně ještě nepodařilo,“ poukázal na zajímavý statistický údaj kouč Valachů Dušan Poloz. „Kdybychom nyní neuspěli, máme možnost v posledních třech duelech,“ dodal.

Jestliže se ještě před týdnem zdálo, že sobotní domácí soupeř z Karviné ztrácí po prohře v Plzni a doma s Kopřivnicí formu, v tuto chvíli je už opět vše jinak. Vítězství v dohrávce na palubovce Dukly opět ukázala skutečnou sílu úřadujícího mistra.

„V jejich případě nejde o formu, mají obrovskou sílu. Uspěli na Dukle, která nás doma smetla, i bez tří hráčů základu. Karty jsou rozdány, favorit je jasný,“ uznává při pohledu na sestavu kouč Robe. A kde vidí největší sílu lídra?

„Má zkušené hráče, kteří umějí měnit rytmus hry, dojít si v pravý čas pro faul, sedmičku. Kromě lídrů Brůny a mezi tyčemi Marjanoviče je ale zdobí i vysoký obranný blok. Zde se bude těžké prosazovat,“ poukázal Poloz.

Vzdát se ale rozhodně nechce. Domácí budou opět sázet na bojovnost, valašské srdce a v neposlední řadě skvělé domácí publikum.

„Jaká je naše forma? To se těžko posuzuje, mění se i v průběhu jednoho zápasu. Kluci dokážou hrát vynikající pasáže, handball se vším všudy, aby pak ale předvedli deset podprůměrných minut. S touto nevyrovnaností bojujeme celou sezonu,“ přiznává kouč, který by měl mít až na zraněného Rečka k dispozici kompletní kádr.

„Velký otazník visí nad Markem Hlinkou, který si s Duklou poranil prst a v Brně koleno. Snad bude k utkání připraven,“ přeje si Poloz.
Matematika bojů o dvě postupová místa do play-off je i podle kouče jasná.

„Bude to boj do posledního kola. Podle mých propočtů by mělo k úspěchu stačit 22 bodů, ale může se stát, že všichni tři aspiranti skončíme na 21 bodech a budou rozhodovat vzájemné zápasy. V nich má aktuálně navrch Frýdek-Místek, hodně důležitý proto bude i náš zápas v Lovosicích, kde nesmíme prohrát o více než dvě branky. Věřím, že kluci udělají maximum, aby černý Petr nezůstal nám,“ dodal Dušan Poloz.

Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-zubri-v-boji-o-medaile-potrebuji-uhrat-dve-vyhry-v-rade-20190223.html