Házenkáři Zubří padli v Hranicích, v extralize již pošesté v řadě

Hranice, Zubří – Extraligoví házenkáři Zubří pod novým trenérem Jiřím Kekrtem dál čekají na první body. V derby sice potrápili domácí Hranice, ovšem již šesté porážce v řadě zabránit nedokázali a v tabulce dál zůstávají desátí.

HRANICE – HC Gumárny ZUBŘÍ 30:25 (16:11)

Zápas se vyvíjel podle papírových předpokladů a Hranice si od začátku udržovaly mírný náskok. Největší problémy zuberské obraně, které stále chybí zranění Zahradníček s Doudou, dělal jejich bývalý hráč Martin Stržínek a brankář Kučerka. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Rozhodčí často vylučovali na obou stranách a hra se kouskovala. Pět minut před koncem se Gumárnám podařilo snížit na rozdíl čtyř branek, ale na zvrat to už nestačilo.

„Utkání se mi hodnotí dost těžce. V podstatě mělo podobný průběh jako minulý týden s Lovosicemi. Hráči svou nedisciplinovaností a technickými chybami drželi soupeře nad vodou. Jsou to maličkosti, ale ty většinou rozhodují utkání,“ posteskl si hostující kouč.

„Je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že se to časem zlepší. Navíc se nám v úvodu zranila střední spojka Michal Dědek a někteří další hráči hráli se zdravotními komplikacemi. Jako pozitivum beru to, že si pomalu utvářím obraz o jednotlivých hráčích a poznávám jejich herní kvality,“ dodal zuberský kouč Jiří Kekrt.

Zubří: Charvát, Janků – Dědek, Přikryl, Trifunovič, Válek, Bechný, Třeštík, Horut, Mičkal, Šlachta, Václav, Šustáček, Douda, Randýsek, Pšenica. Trenér: J. Kekrt. Nejvíce branek: Čadra 7, Galus 6, Stržínek 5 – Horut 8, Bechný 5, Přikryl 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 5:6. Diváci: 310.

banner2