Házenkáři Zubří opět potvrdili, že to na Frýdek neumí. Popáté v řadě doma padli!

Zubří – To už snad ani není možné. Extraligoví házenkáři Zubří dál mučí své fanoušky, když v sobotním 14. kole utrpěli již pátou domácí porážku v nejvyšší soutěži v řadě a v součtu s pohárem je dokonce již šestou! Svěřenci trenéra Aleše Kořínka totiž potvrdili, že to na Frýdek-Místek neumějí a po další ztrátě bodů si opět výrazněji přibouchli dveře mezi nejlepší šestku.

GUMÁRNY ZUBŘÍ – SKP FRÝDEK MÍSTEK 26:32 (11:17)

Valaši to opravdu na Slezany neumějí. Prohráli s nimi nejen v letní přípravě, ale i v poháru stejně jako v úvodním duelu sezony na jejich palubovce. Vstup do utkání přitom byl vyrovnaný, i když Frýdek byl neustále o krůček napřed. Domácí obrana byla oproti duelu v Karviné o poznání ospalejší, což vyhovovalo především frýdeckým střelcům Kichnerovi a Petrovskému. Do 15. minuty prvního poločasu si Frýdek vypracoval šesti brankový náskok, který si udržel až do konce první půle.

„Nechci říct, že by se v první půli zápas rozhodl, ale byl to výrazný moment pro psychiku obou družstev,“ komentoval první poločas trenér domácích Aleš Kořínek. „Dostali jsme se do určité křeče, naopak Frýdku se dařilo, hrál uvolněně. Jejich střelci byli takřka stoprocentní, naopak my jsme měli v zakončení problém, možná až smůlu,“ povzdechl si Kořínek.

V druhém poločase se od Valachů čekal boj o stahování nepříznivého výsledku, to se ovšem nestalo. Naopak Frýdek pokračoval v soustředěném výkonu a především díky střelcům z dálky, navyšoval rozdíl ve skóre ve svůj prospěch až na 13 branek Domácím nepomohla ani změna brankářů, kdy Orsága vystřídal v brance Janků. Ke konci utkání Zubří sice dokázalo stáhnout náskok soupeře, ale na více než šesti brankovou prohru to nakonec nestačilo.

„Jeli jsme do Zubří s určitými obavami a s vědomím, že Zubří je na určitém vzestupu po vyhraném zápasu v Karviné, nicméně kluci přistoupili k utkání velice zodpovědně a bojovali, za to je třeba je pochválit. Podle mého názoru byl dnes největší rozdíl v brankářích. Víťa Pyško dnes podal velmi dobrý výkon,“ hodnotil utkání trenér hostů Aleš Chrastina. „Já bych se chtěl omluvit hlavně fanouškům, kteří mají trpělivost a chodí fandit, i když se nám v poslední době na domácí půdě nedaří,“ uzavřel hodnocení zápasu trenér domácích Kořínek.

Zubří si tak opět přivřelo vrátka do první šestky, která zajišťuje boje o titul. Ve středu čeká Valachy další důležité utkání, kdy zajíždějí na palubovku silného Brna.

Zubří: Orság, Janků – Douda, Trifunovič 1, Horut 4, Třeštík 1, Šustáček, Bechný 3, Václav 4, Zahradníček 3, Dědek 3, Mičkal 6. Trenér: A. Kořínek.

Nejvíce branek Frýdku: Petrovský 8, Kichner 8, Dyba 6. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 8/6 – 3/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 500. Sled: 1:0, 3:4, 5:7, 7:12, 14:22, 18:31, 23:31.

Zklamaný Mičkal: Je to pro nás doma zakleté

V zápase proti Frýdku byl při střelbě sedmiček neomylný, přesto ani levé křídlo Zubří Tomáš Mičkal nedokázal odvrátit další blamáž Valachů na domácí palubovce. “Je to asi teď pro nás zakleté, přitom vždycky jsme byli silnější doma než venku, nechápu to,” komentoval sobotní prohru Zubří Mičkal.

Naposledy jste doma vyhráli 25. září, to už je docela dlouhá doba. Naopak ve venkovních utkáních se vám daří, čím to?

Už ani nevím, jak chutná domácí vítězství. Vždy jsme měli problém spíše vyhrávat na cizích palubovkách. Doma jsme byli vždy silní a fanoušci byli navíc naším osmým hráčem na hřišti. Tímto bych se jim chtěl omluvit a poděkovat jim za podporu.

Když srovnáme váš dnešní zápas se zápasem v Karviné, jako by dnes nastoupil jiný tým.

Souhlasím. My jsme se chtěli dnes hlavně pomstít Frýdku za letošní sezónu, kdy jsme je nebyli schopní porazit. Sám za sebe můžu říct, že jsem měl ještě větší motivaci než v Karviné. Nevím proč to dnes nešlo.

Frýdečtí střelci byli dnes téměř neomylní, naopak vy jste se v koncovce trápili.

To ano. Je pravda, že jim tam spadlo snad všechno a navíc jejich gólman Pyško chytal výborně. Našim brankářům to dneska moc nešlo, ale o to víc jim měla pomoct naše obrana. Když je necháme střílet z volné ruky z osmi devíti metrů, tak to má brankář těžké.

Ve středu vás čeká další utkání v Brně, které je doma silné. Co musíte změnit, aby jste uspěli?

Hlavně musíme zlepšit obranu. Jednou bráníme skvěle, agresivně a pak totálně vyhoříme. Od obrany se to všechno odvíjí. Zápas v Brně bude těžký, oni doma prohráli snad jednou. Doufám že bude aspoň platit, že venku teď hrajeme líp než doma.