Házenkáři Zubří mají pět posil v hledáčku

Zatím bez posil a na venkovním hřišti začali v pondělí po měsíci volna opět se společnou přípravou extraligoví házenkáři Zubří, kterých se sešlo na dvacet. Bronzový celek sezony již třetí rok pod taktovkou zkušeného trenéra Andreje Titkova i přesto půjde z důvodu rekonstrukce své haly v rožnovském azylu do sezony s těmi nejvyššími ambicemi.

„Jiné ani mít i přese všechno nemůžeme. Pevně ale věřím, že kádr ještě o nějaké talenty doplníme,“ je optimistou ruský kouč ve službách týmu Robe.

Jen stěží se přitom musel už na konci sezony vyrovnávat s faktem, že kádr během léta opustila hned pětice hráčů – reprezentant Šlachta bude hrát nejvyšší maďarskou soutěž, Zahradníček II. německou ligu, konec vrcholové házené ohlásila také spojka Václav. Za vysokoškolským studiem odcestovali i Nesvadba a Číž. „Tolik odchodů je na pováženou, nebude snadné se s tím vypořádat, ale nebojíme se. I proto, že máme v hledáčku pět zajímavých jmen, zkušených talentů z okolí. Zatím ale z taktických důvodů nemohu být konkrétní. Pevně ale věřím, že někteří s námi již odcestují příští týden na nejdůležitější část přípravy soustředění do Kostelce na Hané,“ je optimistou Titkov, pro něhož při hledání je prioritou najít leváka do útoku a pivota obránce na místo Šlachty.

„Velká škoda, že padl projekt Česko-slovenské interligy. Klub tím přišel o hodně peněz, ale i zahraničních hráčů, které jsme měli předdomluvené,“ přiznal lodivod Valachů.

Minimálně dva nadcházející týdny budou Zubřané pracovat především na kondičce, v případě příznivého počasí budou netradičně maximálně využívat svého venkovního hřiště. „V případě deště budeme trénovat v Rožnově, kde si to ještě pamatuji coby hráč ve svých začátcích. Uvidíme, co s námi změna udělá. Věřím ale, že kluky stejně jako mě situace zdravě nabudí a bude výzvou. Výhodou budou stále vyprodané ochozy, ale vzhledem k třetinové kapacitě divácké rekordy trhat nebudeme,“ směje se.

Do startu přípravy stihne Zubří odehrát okolo desítky přípravných duelů, začne dvojzápasem proti slovenskému mistrovi z Prešova. „Nebudou chybět ani dva turnaje, náš tradiční srpnový Valašský pohár a další v Maďarsku. Kromě tradičních celků z okolí, jako je Kopřivnice či Frýdek-Místek, nás prověří i kvalitní zahraniční týmy,“ těší se Titkov, jenž je po měsíci dovolené zdravě nažhaven. „Čas jsem trávil hlavně doma s rodinou a novým psem – dlouhosrstou kolií,“ upřesnil Titkov.

Zdroj: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-zubri-maji-pet-posil-v-hledacku-20170725.html