Deník: Házenkáři Zubří mají nervy jako provazy. Boj o bronz je srovnán

To byly nervy! Extraligoví házenkáři Zubří sebe ani své fanoušky vůbec nešetří. Stejně jako v semifinále, tak i v přímém souboji o bronz s Lovosicemi doma na úvod odehráli dva dramatické duely, po kterých je stav série hraný na tři vítězství vyrovnaný 1:1.

„Byly to typické zápasy play-off, kdy rozhoduje momentální forma a zdravotní stav. A popravdě ten náš nepatří mezi nejlepší. V pondělí půjdou na vyšetření další čtyři hráči. Klobouk dolů, že vydřeli jednu výhru,“ smekl hrdě trenér Zubří Andrej Titkov.

„Jsem šťastný, že jsem dokázal kluky vybičovat k heroickému nedělnímu výkonu!“

Jestliže v sobotu Valaši utkání zejména po přestávce hroznou ofenzivou sami ztratili, v nedělní odvetě většinu času tahali za kratší konec a výhru zachránili za vteřinu dvanáct po nervydrásajících sedmimetrových hodech.

„Pevně věřím, že je tento šťastný moment nakopne a o medaili se popereme. I když jsme oproti sobotě zlepšili postupný útok, tak nám první půle nevyšla podle představ. Kluci byli v obraně nekoncentrovaní a nedůrazní. Naštěstí i v nejkritičtějších momentech vytáhli pravé valašské srdíčko, přálo nám i štěstí,“ oddechl si Titkov.

Na hře domácích se bezpochyby odráží absence zkušených hráčů, jako jsou Dořičák, Reček, Válek a Zeman.

„Další kluci nastupovali se sebezapřením. Z taktických důvodů ale nebudu konkrétní, přičemž věřím, že během týdne se šrámy zahojí a v závěru sezony nechají na palubovce duši,“ pokyvuje spokojeně úspěšný kouč.

Odvety jsou na programu za týden na severu Čech. „Věřím, že minimálně jednu výhru dovezeme a rozdáme si to opět doma v pátém rozhodujícím zápase. Očekávám podobně vyrovnané a vyhecované duely se šťastnějším koncem. Bude to ještě boj,“ upozorňuje Andrej Titkov.

Sobota: HC ROBE ZUBŘÍ – LOVOSICE 24:25 (14:11)
Nejvíce branek: Klíma 5, Dokoupil 5, Pich 4/1 – Klimt 6/2, Bičiště 5, Bouček 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 2:7. Diváci: 1138.

Neděle: ROBE ZUBŘÍ – LOVOSICE 31:30 po sedmimetrových hodech (12:15, 27:27, 30:30)
Stav série 1:1

DALŠÍ VÝSLEDEK: finále play-off, 1: zápas: Karviná – Plzeň 30:24 (18:11) a 32:31 (15:17), stav série 2:0.
Zdroj: https://valassky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-zubri-maji-nervy-jako-provazy-boj-o-bronz-je-srovnan-20180513.html

foto: Vlastislav Navrátil