Házenkáři Zubří jsou nyní jako strážci plamene

Zubří – Neuvěřitelně vyrovnaná je situace v házenkářské TipGames extralize. Čtyři kola před koncem základní části je totiž ve hře o první šestku, která si v nadstavbě zahraje o titul, stále osm týmů, přičemž ani jediný nemá jistotu postupu.

Jako profesionální strážci plamene si teď musí připadat házenkáři Zubří, kteří právě svůj plamínek naděje na boje o titul v uplynulém kole udrželi plápolající, když otočili skoro ztracené utkání s Plzní a ještě jej vyhráli (21:20). A budou mít i nadále spoustu práce.

zubri_koprivnice_5594 (kopie)

„Hlavní je, že jsme si s Plzní udrželi šanci na první šestku. Pokud bychom prohráli, to už by bylo opravdu hodně špatné,“ vystihl přesně význam výhry nad Plzní zuberský pivot Tomáš Bechný.

Nyní budou chtít Valaši zmíněný plamínek naděje ještě více rozdmýchat v zápase v Přerově. V neděli dopoledne pojedou Valaši na Hanou s jediným cílem – zvítězit a znovu se o krůček přiblížit k vysněné šestce.

„V Přerově to bude těžké, ale pokud bychom tam zklamali, úplně bychom znehodnotili výhru s Plzní. Víme, že když vyhrajeme zbývající čtyři utkání, tak budeme v první šestce. To je jediné, co nás zajímá a za tím si musíme jít,“ vypočetl Bechný přesně situaci zuberského týmu.

Pokud se Zubří povede získat ze zbylých utkání plný počet osmi bodů a konkrétně Karvinou porazit o tři a více branek, bude mít jistotu první šestky. Takhle daleko se však úřadující mistřinemohou dívat.

„Musíme jít zápas od zápasu a vyhrávat. Spoléhat se můžeme pouze sami na sebe a nikoliv na to, že nám někdo pomůže,“ říká bojovně kouč Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Autor: Marek Havran