Házenkáři Zubří jsou hladoví. Frýdek by rád napodobil Karvinou. „Třeba je teď řada na nás,“ smál se kouč Chrastina

Padesát kilometrů po silnici a třináct bodů v tabulce základní části. To jsou hodnoty, které od sebe dělí Zubří a Frýdek-Místek. Valaši skončili těsně druzí, Slezané vyválčili sedmé místo. Favorit vyřazovací série, která startuje o nadcházejícím víkendu v Zubří, by měl být jasný. Jenže domácí tým nemá dobré vzpomínky na dvě předchozí čtvrtfinále, kdy se předčasně loučil.

Třetí zaváhání v play-off tak nehodlá za žádnou cenu připustit. „Zranění se uzdravili, mužstvo se nachází ve fyzické i psychické pohodě. Víme, co nás čeká. Bude to těžká robota, ale chceme, aby naše pracovní vytížení vydrželo až do června,“ narážel kouč HC Robe Zubří Andrej Titkov na skutečnost, že v minulých dvou letech Valaši museli předčasně z kola ven.

 

„Chceme to napravit. Už kvůli našim věrným fanouškům i nám samotným. Máme vyšší ambice. Jsme hladoví po pořádném úspěchu. Měli jsme hodně dobrou základní část, jsme s ní spokojení, ale ta je teď minulostí. Vstřelené góly a nasbírané body – všechno je pryč. Musíme se do toho znovu opřít a zapomenout na minulé dva roky, kdy nás jako lépe postavený celek vyprovodila Karviná,“ vykládal zuberský kouč.

Podle něj bude nebezpečný i Frýdek-Místek, přestože ho Zubří letos dvakrát porazilo. „Každý se snaží využít i drobného zaváhání soupeře. A tento celek má několik zkušených hráčů, kteří jsou toho schopní. Dokázali sehrát výborná utkání s Plzní, a ta měla s Frýdkem plné ruce práce. Musíme si na ně dát velký pozor, ale naší výhodou budou první dva zápasy na domácí palubovce. Měli bychom toho využít, jen se musíme vyrovnat s tlakem, který na nás dopadne,“ dodal Andrej Titkov.

Ve Frýdku-Místku ze soupeře velké nadšení nepanuje. „Delší dubu se nám na ně moc nedaří. Budeme se to snažit změnit a k tomu vede cesta přes maximální bojovnost a nasazení, což jsme předváděli i v posledních kolech základní části. Ani herní projev nebyl vůbec špatný, takže uvidíme. Jedeme do Zubří s úmyslem něco urvat a pokusit se sérii zdramatizovat,“ přemítal Aleš Chrastina, kouč Pepino SKP Frýdek-Místek, který pak přeladil na úsměvnější notu. 

„Víme, že Zubří dvakrát vypadlo s Karvinou. My jsme tady kousek od ní a třeba je teď řada na nás, abychom jim znepříjemnili život,“ smál se. „Jenže oni mají kvalitní manšaft. Nejen ve složením základní šestky, ale co se týká kompletního kádru. Celé mužstvo může vystřídat a i tak budou hrát skoro stejně kvalitní kluci.“

Trenér Frýdku-Místku své svěřence na rivala pečlivě připravuje, ale o zvolené taktice se pochopitelně odmítá víc šířit. „Máme nějaký plán, jenže je otázkou, jestli bude na Zubří platit. Jediné, co mohu prozradit, je to, že výkony na obou stranách budou barometrem momentální formy, a že bouřlivé atmosféře v jejich hale bychom neměli podlehnout,“ uzavřel Aleš Chrastina.

zdroj: extraligahazene.cz

25.3. sobota 18:00 – HC ROBE Zubří – SKP Pepíno Frýdek Místek – 1. čtvrtfinále v Zubří

26.3. neděle 18:00 -HC ROBE Zubří – SKP Pepíno Frýdek Místek – 2. čtvrtfinále v Zubří

1.4. sobota 19:00 – SKP Pepíno Frýdek Místek – HC ROBE Zubří – 3. čtvrtfinále ve Frýdku

2.4. neděle 17:00 – SKP Pepíno Frýdek Místek – HC ROBE Zubří – případné 4. čtvrtfinále ve Frýdku

8.4. sobota 18:00 – HC ROBE Zubří – SKP Pepíno Frýdek Místek – případné 5. čtvrtfinále v Zubří

banner2

You may also like...