Házenkáři Zubří hrají ve Frýdku o naději na šestku

Zubří – Jestliže chtějí stále pomýšlet na první šestku, která si v nadstavbové části TipGames extraligy zahraje o titul, tak prostě musí v nedělním utkání 17. kola ve Frýdku-Místku (od 17 hodin) bezpodmínečně zvítězit. Taková je momentálně, šest kol před koncem základní části, situace házenkářů Gumáren Zubří.

zubri_koprivnice_5608

Úřadující mistři, aktuálně osmý celek tabulky, se do nezáviděníhodné šlamastiky dostali po porážce v minulém kole, kdy v zápase úvodního jarního kola extraligy na domácí palubovce podlehli Jičínu (20:28). Přitom v jejich plánu pro jarní část se jasně „počítalo“ se všemi domácími body. „Porážka s Jičínem nám výrazně komplikuje situaci. Zápas jsme nezvládli podle našich představ. Sice osmibranková prohra podle mě neodpovídá hře, ale to nehraje až tak roli. Nicméně i přes tuto komplikaci stále ještě není nic ztracené a musíme bojovat dále,“ burcuje před posledními šesti koly trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Přestože je pro Zubří domácí ztráta velkým problémem, nemusel by být neřešitelný. Potřeba ovšem bude stoprocentně bodovat právě v zítřejším utkání. „Jedeme do Frýdku-Místku s tím, že musíme přivézt všechny body. Jedině tak si zachováme naději na první šestku. Podle toho musíme k zápasu přistoupit,“ říká důrazně kouč momentálně osmého týmu tabulky. Zubří má nyní ztrátu na šesté Brno a sedmou Karvinou čtyř bodů, přičemž má zápas k dobru. „Ještě pořád je to všechno otevřené, ale už nesmíme ztratit doma a zároveň bezpodmínečně vyhrát ve Frýdku,“ má jasno trenér Mičola.

Pro zítřejší utkání Zubřané věří, že se jim do sestavy vrátí alespoň některé z opor. „Aspridis to asi ještě nestihne, ale možná by mohl být k dispozici Randýsek, na spojku by se nám moc hodil. O něm se rozhodne až před zápasem,“ dodal Jiří Mičola.
zdroj: valassky.denik