Házenkáři Zubří doma splnili roli favorita a zahrají si o 5. místo

Zubří – Také ve druhém vzájemném střetnutí v rácmi skupiny o 5. až 8. místo exgtraligy s Jičínem dokázali zuberští házenkáři zvítězit. V sobotním domácím zápase porazili svého soupeře 30:28 a postoupili tak do bojů o konečné páté místo. V něm Zubřany čeká vítěz série mezi Frýdkem-Místkem a Lovosicemi.

zubri_litovel_0011

Zápas, který se svým významem blížil spíše přátelskému utkání, začali lépe domácí. Za stavu 2:3 si sedmi góly v řadě vytvořili náskok, který si hlídali až do konce prvního poločasu. Dařilo se především obraně, za kterou podal sebevědomý výkon Pšenica. „První poločas se odvíjel od výsledku zápasu v Jičíně. Vytvořili jsme si dostatečný náskok, takže o postupu bylo takřka rozhodnuto,“ popsal první půli trenér domácích Andrej Titkov.

Po změně stran se však hra začala obracet. Jičínu se podařilo smazat sedmibrankové manko a po deseti minutách bylo skóre vyrovnáno. Pět minut před koncem zápasu se dostal Jičín dokonce do vedení, Zubřané však vývoj duelu otočili a nakonec vyhráli v poměru 30:28. „Kluci si nejspíš mysleli, že to už ve druhém poločase půjde samo. Samozřejmě se ukázalo, že to tak nebude, protože soupeř se nikdy nevzdává. Přesto jsem rád, že nakonec hráči odmítli doma prohrát a o vítězství zabojovali,“ dodal Titkov.

Jičínská lavička byla s osudem celé série smířená. „Po našem špatném výkonu v Jičíně jsme ani nemohli myslet na postup do bojů o páté místo. Kluci ale zápas nevzdali a prohra o dvě branky je pro nás nakonec přijatelná. Utkání jsme mohli i vyhrát, ale série už byla stejně rozhodnutá,“ řekl vedoucí mužstva Jičína Petr Kynčl, jehož tým přijel pouze s jedním brankářem a s deseti muži v poli. „Někteří hráči jsou zranění, jiné čekal zápas za B tým,“ vysvětlil Kynčl.

Také Zubřané nehráli kompletní. Týmu chyběl nejlepší střelec Řezníček, který dostal červenou kartu v předešlém zápase. Bez jeho branek se navíc budou muset domácí obejít i v příští sezóně. Zuberský tahoun se totiž na dva roky upsal maďarskému Gyongyosi. „Je to velký zásah do družstva. Určitě budeme muset přebudovat herní koncepci na příští sezónu a najít vhodné typy hráčů na nový herní styl,“ je si vědom situace zuberský trenér Titkov.

HC ZUBŘÍ – JIČÍN 30:28 (15:8)

Zubří: Malina, Orság, B. Pšenica – Šlachta 4/1, Douda 5, Přikryl 1, M. Pšenica 1, Bechný 3/2, Šustáček 4, Hrstka 2/1, Václav, Zahradníček 4, Reček 6, Šíra, Dořičák.

Nejvíce branek Jičína: Čurda 8, Groh 4, Bareš 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/0. Vyloučení: 0:1. Diváci: 458. Stav série 2:0, postupuje Zubří.

DALŠÍ VÝSLEDKY – semifinále play-off: Dukla Praha – Baník Karviná 31:21 (13:10), stav série 1:0. O 9. – 10. místo: Litovel – KP Brno 32:30 (14:15), stav série 1:0. Play-out: KH Kopřivnice – HC Zlín 27:25 (17:13), stav série 1:0.

V pondělním vydání Valašského deníku čtěte rozhovor s brankářem Bohumilem Pšenicou.