Házenkáře Zubří čeká ve druhém kole EHF norský Arendal. S přípravami pomáhá i Šimon Mizera

Ve druhém kole Evropského poháru se zuberští házenkáři utkají s norským prvoligovým týmem ØIF Arendal.

Po tureckém Izmiru, který Valaši pokořili na začátku září, je tak čeká nelehký úkol. „V Evropském poháru máme štěstí jít z extrému do extrému. I minulý rok jsme se nejprve relativně lehce dostali přes Bulhary a Kypřany a nakonec jsme narazili na Plzeň, která nás vyřadila. Norský Arendal, je špičkový skandinávský klub, úplný protipól oproti Izmiru, a pro nás bude velmi obtížné ho překonat,“ hodnotí situaci trenér Peter Dávid.

Celkově se ale tým na dvojutkání s Arendalem velmi těší. „Hlavně pro mladší hráče to bude velká příležitost utkat se s tak významným evropským klubem, který má ve světě házené jméno. I my starší se těšíme na atraktivního zahraničního soupeře. Zároveň pro nás bude velmi zajímavé to srovnání s norskou ligou, kam před nedávnem odešel náš spoluhráč Šimon Mizera,“ říká zuberská střední spojka Ondřej Mika.

Právě brankář Šimon Mizera momentálně působící v norském Elverumu, pomáhá Zubří na dálku s přípravou. „Jsme moc rádi, že díky Šimonovi, který nedávno v Norsku proti Arendalu hrál, máme aktuální materiály a informace, ze kterých můžeme při přípravě na evropský pohár čerpat,“ říká Dávid. Jinak bude ale příprava standardní. „Při trénincích se na to zatím nijak speciálně nezaměřujeme. Šířka našeho kádru a k tomu ještě všechna ta zranění nám nedovolují dívat se v rámci časového horizontu moc daleko. Bereme to zápas od zápasu,“ připomíná Mika.

I přesto, že v utkání s Arendalem pravděpodobně nebudeme favority, zuberští hráči dopředu nic nevzdávají. „Víme, že soupeř má obrovské kvality a říkat, že přes něj určitě postoupíme, by bylo z naší strany troufalé. Já si ale na druhou stranu myslím, že bychom ještě neměli házet flintu do žita a myslet si, že na ně nemáme. Konfrontace v Evropských pohárech je kolikrát odlišná a specifická, než při jiných příležitostech, a nikdy nevíte, jak to dopadne. Naše motivace podat dobrý výkon bude veliká, “ popisuje svá očekávání Mika. Klíčové pro zuberské házenkáře bude zejména první utkání v Norsku. „Chceme tam odehrát kvalitní zápas a vrátit se domů s dobrým výsledkem, abychom se vyhnuli tomu, že bychom pak museli dohánět nějaké výrazné brankové manko. To by nebylo dobré,“ doplňuje.

Do Norska naši házenkáři odcestují na konci října. Pátého listopadu pak nastoupí do odvety na domácí palubovce. „Myslím, že to pro nás i pro fanoušky bude velký zážitek. Je příjemné alespoň na chvíli vystoupit ze stereotypu extraligy a trochu okořenit ten házenkářský koktejl. Víme, že větší šance na úspěch je jednoznačně na jejich straně, ale my se na utkání těšíme a jdeme si je užít,“ dodává trenér Dávid.

Program EHF Evropského poháru

sobota 29. 10. 2022 v 16:00: ØIF Arendal – HC ROBE Zubří