Gumárny ulovily čtyři posily a myslí na play off

Zubří – Propadák jako v uplynulé sezoně rozhodně nechtějí opakovat. I proto vedení extraligových házenkářů na přelomu sezony intenzivně pracovalo na posílení týmu, který do nové sezony doplní hned kvarteto hráčů.

„Sázíme na osvědčené tváře. A protože za dva roky bude mít zuberská házená 90 let, rádi bychom toto jubileum opět oslavili nějakou medailí,“ potvrdil Jiří Janošek, člen vedení zuberské házené. „Nyní musíme především kádr stabilizovat. Každopádně cílem týmu bude postup do play off,“ dodal rozhodně.

Největšími oporami by se měly bezpochyby stát úderné spojky Martin Hrstka a Tomáš Řezníček, které se vracejí z Francie. Z Hranic „domů“ míří i pivot Jakub Šíra a na roční hostování z Kopřivnice přichází vyztužit palebnou sílu Adam Reček. „Jsem rád, že se podařilo vedení naplnit mé představy a odcházející hráče adekvátně nahradit. Až čas ale ukáže, zda to byl dobrý tah. Hráčská chemie je totiž složitá,“ nedělá žádné předčasné závěry trenér Zubří Jiří Kekrt.

Pod jeho vedením začal devátý celek uplynulého ročníku opět po třítýdenní dovolené trénovat včera v podvečer. Hlásila se mu více než dvacítka házenkářů. „Kádr jsme mimo kvarteto posil doplnili o mladé dorostence, kteří byli loni úspěšní,“ upozornil kouč, jenž se na Valašsko vrátil v lednu a dle platné smlouvy by zde měl působit nadcházející dvě sezony.

„Jak náročná příprava kluky čeká? Nevím, prostě kekrtovská. Žádné vymýšlení nebude,“ pousmál se zkušený kouč, jenž do startu soutěže se svými svěřenci stihne okolo 18 přípravných zápasů. „V srpnu absolvujeme turnaj v Maďarsku a u nás v Zubří. Jinak budeme trénovat jen v domácích podmínkách, žádné soustředění neplánujeme, nejsme profíci,“ poznamenal Kekrt, jenž cítí velké očekávání jak od vedení, tak fanoušků klubu.

„Jejich představa je jedna věc, realita druhá. Každopádně už po měsíci budeme tušit, jakým směrem by se sezona měla ubírat. Rozhodně je naším cílem postup do play off,“ potvrdil trenér Gumáren.

Změny v kádru

PŘIŠLI: Tomáš Řezníček, Martin Hrstka, (oba spojky a návrat z Istres), Jakub Šíra (pivot, přestup z Hranic), Adam Reček (spojka, host. z Kopřivnice).

ODEŠLI: Třeštík, Mičkal (oba Hranice), Trifunovič, Št. Randýsek (ukončil kariéru).

autor: Marek Havran

Autor: Martin Břenek