Gólman Orság: Jeden cíl jsme splnili, čekají nás ještě dva

Zubří – Měli nůž na krku a šlo jim prakticky o všechno. Házenkáři Zubří i za těchto těžkých okolností zvládli sobotní zápas 20. kola extraliga na jedničku. Odvěkého rivala z Karviné nenechali na své palubovce jít ani jednou do vedení a ukořistili cenné vítězství (29:26). Díky plnému bodovému zisku si tak Valaši stále mohou snít svůj sen o nadstavbě o titul. Po zápase pak byli všichni v zuberské kabině hodně spokojení.

„Připravili jsme se na soupeře dobře, myslím, že jsme měli dobře přečtené jejich kombinace a naopak nám se dařilo v postupném útoku překonávat jejich obranu. Tohle všechno, podpořené skvělým Orságem v brance a režisérem obrany Pernicou bylo základem k naší výhře,“ hodnotil povedený zápas zuberský rozehrávač Matěj Šustáček.

Velmi spokojený byl také Šustáčkem zmiňovaný gólman Orság, který za první poločas dostal jen deset gólů a velké zákroky vytáhl v klíčových momentech ve druhé půli, kdy se zápas lámal ve prospěch Zubří. „Byl to pro nás hodně těžký zápas. Věděli jsme, že nám jde o hodně, stejně tak šlo o moci Karviné. Proto jsme rádi, že jsme zápas zvládli a splnili dílčí cíl,“ radoval se po utkání zuberský gólman. Jeho tým vedl průběžně po celý zápas o tři až čtyři branky, ale definitiva přišla až patnáctminut před koncem.

zubri_karvina_8128

„Vedli jsme po celý zápas o tři nebo čtyři góly, ale jisté nebylo nic. Až ve druhé půli jsme definitivně rozhodli. Odskočili jsme Karviné až na šest gólů a právě tam jsme si udělali rozhodující náskok. V závěru jsme nechali Karvinou trochu dotáhnout, ale to hlavní – vyhrát alespoň o tři góly, jsme splnili, takže spokojenost,“ připomněl 23letý Orság fakt, že v případě rovnosti bodů na konci základní části půjde Zubří v tabulce před Karvinou, protože u soupeře prohrálo jen o dvě branky.

Po velkém vítězství nad rivalem ze Slezska se už hned ubíraly myšlenky brankářské jedničky Zubří k dalšímu velkému zápasu, který je na programu nadcházející sobotu v Brně, tedy na palubovce přímého konkurenta v boji o první šestku. „Jeden cíl jsme si s Karvinou splnili, teď nás čekají ještě další dva. Nás teď nezajímá nic jiného, než zbývající dva zápasy vyhrát a čekat, že Karviná někde klopýtne. Hraje ještě doma s Hranicemi a v posledním kole v Jičíně. Právě tam si myslím, že by mohla něco ztratit, Jičín je letos velmi silný a to hlavně doma,“ dodal Petr Orság.

zdroj: valassky.denik