Gólman Orság chce vždy vyhrát

Zubří – Velkou oporou a klíčovým mužem sobotního derby v rámci úvodního kola nadstavby skupiny o udržení byl zuberský gólman Petr Orság. Domácí tým nejednou zejména ve druhé půli podržel a výrazně pomohl k zisku premiérového skalpu nováčka ze Zlína. „Byl to spíše boj než nějaká líbivá házená. Oba týmy vycházely hlavně z obran, takže i proto nepadlo tolik branek,“ zhodnotil utkání 24letý brankář Gumáren.zubri_karvina_4430

Zlín jste doteď v rozehrané sezoně neporazili. Cítili jste velký tlak?

Duely se Zlínem mají vždy nádech derby. Možná tam trošičku tlak byl, ale nechtěli jsme si ho připouštět. Chtěli jsme jim porážky ze základní části oplatit, což se povedlo.

Jaký byl rozdíl mezi prvním a druhým poločasem z vaší strany?

V obou jsme vycházeli ze zajištěné obrany. Možná jsme měli v tom prvním problém s proměňováním šancí, což se po přestávce trošku zlepšilo.

Nehrozí nyní ztráta motivace? Vždyť hrajete pouze o udržení.

Je to pro nás nová situace, takže je asi brzo něco hodnotit. Ale myslím, že tento zápas se Zlínem ukázal, že chceme vyhrávat každý zápas, nehledě na to, jestli se hraje o titul, nebo ne.

Koho tipujete na sestup?

Podle bodů a prvních zápasů má nejhorší pozici Kopřivnice. Ale stále se hraje o 18 bodů a stát se může všechno. I my jsme měli v domácím utkání s Kopřivnicí problém a porazili je jenom o jednu branku. ⋌(šim, mb)