Deník: Ferrari vyjelo z garáže: Chtěl jsem se po deseti letech předvést, říká Řezníček

Zubří /ROZHOVOR/ – Zuberské Ferrari vyjelo z garáže v plné parádě. Tak by se dalo v návaznosti na někdejší výrok tenisty Tomáše Berdycha na adresu Srba Djokoviče parafrázovat velmi povedený návrat Tomáše Řezníčka na české extraligové palubovky.

Levoruký bombarďák v dresu Zubří zažil v sobotním utkání 4. kola extraligy proti Litovli (35:20) zažil parádní comeback do Zubří po deseti letech, co z Valašska odešel na dlouhou a úspěšnou zahraniční misi. Řezníček proti Litovli pálil ostrými, dal dvanáct branek a pro obranu soupeře byl prostě k neudržení. „Zápas se nám povedl od začátku. Jsem rád, že i mně se zápas podařil, za což patří velký dík spoluhráčům. Byl to velmi speciální pocit být zase po deseti letech v mistráku zpátky v dresu Zubří,“ říkal po vítězném utkání s Litovlí 29letý kanonýr Tomáš Řezníček.

rezna

První tři kola extraligy jste nehrál, návrat do dresu Zubří po tolika letech tedy přišel až teď. Jaké byly pocity po tak dlouhé době zase tam, kde všechno začalo . ..

Trošku jsem z toho měl respekt. Přece jen jsem tady v Zubří nehrál mistrák deset let a chtěl jsem se ukázat v co nejlepším světle. Naštěstí mi zápas sedl dobře, a to hlavně díky klukům v týmu, kteří hráli výborně.

V zápase jste dal dvanáct gólů, těžko si představit lepší návrat. Jak jste viděl zápas ze svého pohledu?

Prvních dvacet minut jsem nehrál. Když jsem pak přišel na plac, povedly se mi dva rychlé góly a uklidnil jsem se. Vím, čím mohu být týmu prospěšný a když to jde, snažím se toho využívat. Byl to dobrý zápas a užíval jsem si ho. Perfektní byli fanoušci a rádi bychom jim moc poděkovali. Jen se mi potvrdilo, že tady v Zubří prostě jsou nejlepší fanoušci v republice. Pro ně to hrajeme.

Právě fanoušci od vás i Martina Hrstky očekávají, že tým potáhnete. Určitý tlak a očekávání od fanoušků asi cítíte …

Ten tlak tam určitě je. Ale já se snažím nepřipouštět si to a snažím se zápasy užít. Moje hra je založena na střelbě, a tak se k tomu snažím stavět. Když mi to jde, vím, že mohu týmu pomoci. Když mi to nejde, klidně si sednu a na hřiště jde někdo další. S Martinem asi víme, že se od nás hodně čeká a snažíme se tomu dát všechno. Je přece jasné, že třeba jen my dva nemůžeme pořád dávat spoustu gólů, vždyť ti soupeři nejsou hloupí a připraví se na nás. Musíme makat všichni jako tým.

Zuberský fanoušek se zatím sezonou baví. Doma jste zatím vyhráli všechny zápasy, včetně toho s mistrem. Vypadá, že jste si laťku nasadili dost vysoko …

Asi ano, ale nebereme to tak, že jsme si na sebe teď upletli nějaký bič. Zubří ale vždycky doma vyhrávalo a my také chceme doma každého porazit. A nejen doma.

Jediné venkovní utkání ale týmu tolik nevyšlo. V Karviné se vedlo o šest a nakonec o šest prohrálo. Jak přenést domácí pohodu také do venkovních zápasů?

Je to hodně o hlavě. Když třeba venku vedeš o šest gólů, nesmíš se s tím spokojit, ale naopak bušit dál naplno a navýšit klidně na deset branek. Když naopak dá soupeř čtyři góly, hned je to jen o dva a je to nový zápas. Musí se pořád hrát, jako kdyby to bylo 0:0.

Hned v příštím kole jedete do Hranic, to bude další velká zkouška toho, jak na tom jste …

To v každém případě. Už jsme se o tom v kabině bavili, s Hranicemi je to takové malé derby. Navíc teď to bude hodně zpestřené tím, že před sezonou se mezi kluby několik hráčů protočilo. Fanoušci to mají blízko. Věřím, že nás přijede podpořit hodně lidí a bude tam parádní atmosféra. Bude to velmi zajímavé.

Před sezonou se v Zubří mluvilo o hlavním cíli, kterým je play off. Nebude se to přehodnocovat třeba na první čtyřku?

„Je pořád teprve začátek a stále platí, že hlavní je být v play off. Nicméně já si myslím, že pokud budeme zdraví, budeme hrát svoji hru a hlavně nám bude fungovat obrana, budeme ve čtyřce, čím výše, tím lépe. Série se pak začínají doma a případné klíčové zápasy jsou taky doma, a to je velmi zajímavým lákadlem.Ale zase tu platí to, co už jsme říkal – jdeme zápas od zápasu a hrajeme si svoji hru.

Jsme stále na prahu nové sezony, ale přece jen zaspekulujme: pokud by se dařilo opakovat výkony, jako proti Litovli, může se ještě vytvořit spojení Tomáš Řezníček = reprezentace?

Na tohle asi je ještě příliš brzy, hrál jsem jen jeden zápas. Nicméně trenér Jan Filip mi volal a nějakou dohodu máme.

Můžete trochu blíže specifikovat, o čem jste se bavili?

Bylo to takové předběžné povídání. Trenér říkal, že když budu zdravý a mé výkony budou na odpovídající úrovni, budeme ve spojení a mohu se v reprezentaci objevit.

Kromě navrácení Zubří tam, kam patří, zní slovo reprezentace jako další velmi zajímavá motivace …

Tak to určitě. Téma reprezentace mě vždycky zajímá a je to pro mě velká výzva. Doufám, že budu zdravý a budu moc pomáhat Zubří a pak z toho případně vycházet i další věci.

Autor: Marek Havran
banner2