Evropský pohár: V Považské Bystrici jsme vybojovali postup mezi nejlepších 8 týmů

Se sedmi brankovým náskokem jsme zajížděli do Považské Bystrice, která byla nejlepším možným losem, co se týče dojezdu. Proto si mohl tým Michala Tonara dovolit odcestovat až v den zápasu. Vynikající první zápas osmifinále v Zubří mohl dodat hráčům pozitivní náladu.

Přesně tomuto předpokladu odpovídal i začátek utkání. Otěže utkání vzal do svých rukou Matěj Havran, jenž dvěma góly po sobě načal střelecký účet Zubří. První půle měla vyrovnaný průběh, kdy se ani jeden z týmů neprosazovat větším vedením. Dosti pozitivním pro nás mohlo být to, že jsme drželi stále mírný náskok. Domácí však vždy srovnali. Ve 27. minutě si vyžádal timeout domácí trenér Straka, aby své svěřence povzbudil, což se mu povedlo a vzápětí po oddechovém čase poprvé od začátku utkání znovu domácí vedli. Jednobrankový rozdíl udržela Považská Bystrica až do poločasu.

Stále platilo, že pokud chtěli domácí postoupit, museli něco s vývojem zápasu udělat. Se slovenským soupeřem jsme drželi krok, čímž jsme se stále více přibližovali k nadějnému postupu. Posledních 10 minut bylo však pouze o tom, jak se dokážeme psychicky vyrovnat s možností postupu. Možná mládežnická nervozita právě zapříčinila postupné ztrácení kontroly nad vývojem a dovolili jsme Bystrici hladce navyšovat skóre. To narostlo až na rozdíl pěti branek. Díky podstatnému náskoku z prvního utkání v Zubří jsme však osmifinále zvládli a zaslouženě postupujeme!

2.zápas osmifinále Evropského poháru

Považská Bystrica – HC ROBE Zubří 28:23 (15:14)

Nejlepší střelci: Briatka 6, Ivanytsia 5, Jurák 5, Petrychenko 4 – Jurka 4, Palát 4, Hlinka 4

Rozhodčí: Novikov Anatoliy, Rozhkov Valeriy (UKR)

Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/2 Vyloučení: 4:6

Kompletní sestavy a statistiky zde.

Na závěr lze říct, že i přes nepřízeň aktuální situace s ohledem na pandemii, kdy jsme dvakrát postoupili bez boje, jsme se dokázali prosadit a celou situaci jsme ustáli. Do dalšího kola jdeme s poučením, že se celý zápas hraje 60 minut, a i v závěru nás soupeř může překvapit a výsledek otočit během chvíle. To by nás mohlo stát dobrý výsledek nejen ve čtvrtfinále Evropského poháru ale i případně v play-off extraligy.

O dalším soupeři Vás budeme informovat. Los proběhne 23. února. Čtvrtfinále je na programu o víkendu 20.-21. března. 2021 a odvety o týden později.