Zubří porazilo Karvinou a stále je ve hře o první šestku

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří zůstávají ve hře o první šestku, která si zahraje v nadstavbě o titul. Úřadující mistři zvládli sobotní utkání 20. kola TipGames extraligy, ve kterém doma po koncentrovaném výkonu porazili Karvinou o tři branky. Momentálně ztrácejí Valaši na první šestku jeden bod.

ZUBŘÍ – KARVINÁ 29:26 (14:10)

Házenkáři Zubří, jejich řady opět vyztužil defenzivní specialista z prvoligového Zlína Pernica, zvládli existenční utkání skvěle. S odvěkým rivalem šli Zubřané hned zkraje do vedení a prakticky ani jednou nenechali soupeře přičichnout k vedení. Valaši rychle vedli 4:1, pak 6:2, a i když se Karviná dotáhla na 6:6, domácí tým to nepoložilo. Právě naopak, Zubří si do poločasu znovu vydobylo čtyřbrankové vedení.

„Začátek utkání a vlastně i celý první poločas se nám povedl. Za úvodní půli jsme povolili soupeři jen deset branek a to je dobrá vizitka. Ještě jsme mohli první půli vyhrát i o více branek, než o čtyři, ale Pyško nás mockrát vychytal,“ komentoval prvních třicet minut trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola. Jeho protějšek Martin Kostelním už tak spokojený být nemohl. „Dělali jsme moc nevynucených chyb, čehož domácí využívali. V první půli nám dobře pokryli Petrovského, nedal ani branku,“ pravil Kostelník.

karvina

Po změně stran si Zubřané stále udržovali mírné vedení a blíže, než na čtyřbrankový rozdíl Karvinou nepustili. Pouze v úplném závěru se hosté dvakrát dostali na dostřel tří gólů, blíže to už však domácí nedovolili. Zubřané tak slavili vítězství, které znamená, že stále reálně zůstávají ve hře o postup do nadstavby o titul. Ve vítězném táboře tak panovala pochopitelně spokojenost.

„Věděli jsme, že máme na kahánku a že vlastně hrajeme o bytí a nebytí. Moc spokojený jsem byl s přístupem družstva, důležité pro zápas bylo, že se nám povedl úvod. Po celý zápas jsme dokázali Karvinou přehrávat na postaveno obranu, což bylo velmi důležité. Bojovali jsme jako tým, všichni za jednoho. Ve druhé půli byly hodně důležité zákroky Orsága, přidal se i Koleček s chycenou sedmičkou. Splnili jsme dílčí cíl a jsme moc spokojeni,“ radoval se spokojený kouč domácího týmu Jiří Mičola. Výhra jeho týmu navíc byla tříbranková, tedy o jeden gól vyšší, než jakým rozdílem Zubří prohrálo v Karviné. To by mohlo při bodové rovnosti hrát důležitou roli. Velmi důležitým faktorem zápasu byla přítomnost Svatopluka Pernici, který opět posílil Zubří na výpomoc z prvoligového Zlína.

„Svaťu máme vždycky dopředu na jeden zápas, jinak to nejde. Z naší strany samozřejmě zájem je, to je jasné. Bude záležet na hráči a také na Zlínu, půjde to podle mě zápas od zápasu,“ podotkl trenér Mičola na adresu ex-zuberského Pernici, který loni v létě po Dlouhých letech odešel ze Zubří do Zlína. Velká zklamání bylo vidět na trenérovi Karviné Martinovi Kostelníkovi. Jeho tým se mohl při úspěchu elegantně zbavit jednoho ze soupeřů v boji o šestku, ale po matném výkonu namohl na body myslet ani náhodou. „Zubří zvládlo zápas v těžké situaci mnohem lépe. Nasazení a přístup Zubří byly o hodně lepší, než na naší straně. Z toho jsem vůbec neměl dobrý pocit a i se kvůli tomu zvyšoval hlas v kabině, bylo to z naší strany až příliš profesorské, jako by si naši hráči mysleli, že se Zubří porazí samo,“ láteřil kouč Karviné.

Zubří: Orság, Koleček – Trifunovič 9, Bechný 8/1, Randýsek 3, Václav 3, Šustáček 2, Mičkal 1, Aspridis 1, Horut 1, Šlachta, Večeřa, Pernica.

Nejvíce branek Karviné: Petrovský 7, Chudoba 6/3, Vančo 5. Rozhodčí: Macho, Hájek.

Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/0. Vyloučení: 4:3. Diváci: 900.

Další výsledky: Lovosice – Frýdek-Místek 29:28, Kopřivnice – Dukla 23:29, Jičín – Plzeň 22:18, Hranice – Přerov 32:25.

Zdroj: valassky.denik

Aktuálně není k dispozici žádná anketa

Foto: Vlastislav Navrátil

Nebyly nalezeny žádné obrázky

banner2