Duklu jsme potřetí porazili a slavíme bronz!

Dokázali jsme to! Po čtyřech letech bez medailového umístění jsme vybojovali třetí místo. Naposledy jsme se na stupních vítězů umístili v ročníku 2017/2018, kde jsme taktéž byli bronzoví. Zápas jsme zcela ovládli a potvrdili pravidlo, že se ze Zubří výhry jen tak nevozí.

Pražané si byli zcela vědomi, že nesmí ztratit se svým soupeřem kontakt v úvodních minutách. To se hostům podařilo dodržet, na úvodní góly Ondřeje Miky a Josefa Dobeše nacházela Dukla adekvátní odpověď a v sedmé minutě tak platil po přesné střele Jakuba Zelenky stav 4:4. Pak ale nastal první důležitý zlom v utkání, Zubří perfektně využilo svých přesilových her, při chuti zůstával Josef Dobeš, ke kterému se přidali Lukáš Mořkovský i Miroslav Jurka. Zatímco domácí střelci přidávali jednu branku za druhou, ofenziva Dukly se trápila. Nepomohl ani oddechový čas hostujícího trenéra Michala Tonara, ve dvacáté minutě platil stav 15:6! Zdálo se, že Dukla před poločasovou přestávkou alespoň mírně zkoriguje hrozivé manko, po gólu Jakuba Krušberského snížil Jan Blecha na rozdíl sedmi gólů. Domácí házenkáři ale rovněž stihli ještě dvakrát překonat soupeřovu obranu a do šaten se tak odcházelo za pro Duklu téměř neřešitelným stavem 19:10.

O to spíše, když se ihned po změně stran dvakrát prosadil nejlepší střelec letošního ročníku Extraligy mužů, Lukáš Mořkovský. Až v tu chvíli se Dukla trochu oklepala, po brance Zelenky znovu pálil přesně Krušberský a o tři góly se vzápětí podělili také bratři Martin a Filip Březina. Stav 23:15 ve čtyřicáté minutě dával hostům jiskru naděje. Ta ale začala s přibývajícími minutami zhasínat, Zubří už nedovolilo svému protivníkovi více se přiblížit, naopak, po brance Josefa Dobeše, jenž byl se sedmi góly nejlepším střelcem utkání, se podruhé dostali domácí házenkáři do jedenáctibrankového vedení (30:19). O vítězi a majiteli bronzových medailí nebyl na začátku poslední desetiminutovky nejmenší pochyb, závěr posledního zápasu sezóny oba kluby už jen dohrávaly. Rozlučkové góly si pro domácí fanoušky přichystal Tomáš Bechný, bývalý zuberský kapitán a mistr z roku 2012 byl v klubu do konce sezóny na hostování z druholigové Lesany. Zápas, sérii i sezónu ukončil Jakub Rumian, který necelé tři minuty před závěrečnou sirénou stanovil konečný výsledek 37:28.

5. zápas o třetí místo: HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 37:28 (19:10)

Nejvíce branek: Dobeš 7, Jurka 6, Palát 5 – Březina M. 5, Zelenka, Krušberský, Březina F., Křístek 3, Šůstek 3/2

Branky ze 7m: 1/1 – 2/2 Vyloučení v min.: 6:6