Duklu jsme doma opět porazili, do Prahy tak jedeme s mečbolem

V bojích o bronz stále platí pravidlo domácí výhody. Po třetím utkání Zubří vede v sérii o bronz 2:1 a do Prahy tak jede ve středu pro ukončení série. Zápas se jevil od začátku do konce lépe pro domácí, kdy si postupně budovali náskok. Sice byl stav i v průběhu vyrovnaný, vzápětí však domácí začali dukelským dělat problémy.

Do zápasu jednoznačně vstoupili lépe Valaši. Ve třetí minutě vedli 3:0, tento náskok drželi až do 15. minuty, kdy přišlo již zmíněné vyrovnání. Následovala gólová smršť, kterou vyhráli domácí 6:1. Na to už musel zareagovat Michal Tonar a vzal si time-out. Domácí ještě přidali do konce první půle 4 góly a Dukla už jen 2. První poločas tak skončil o sedm branek.

První pětiminutovka druhé půle byla dosti hektická, padlo 8 gólů. Hosté však měli navrch a jejich ukrajování velké ztráty z prvního poločasu nechtěl domácí kouč připustit, proto se rozhodl využít možnosti oddechového času. Zatímco během dalších deseti minut přidali domácí čtyři branky, Dukla nedala ani jednu. Rázem to bylo o devět a bylo víceméně rozhodnuto. Hostům se ještě podařilo stav snížit, to však nijak domácí neohrozilo.

Zubří si výhru zasloužilo, Dukla se však za svůj výkon stydět nemusí. Další středu se buď rozhodne nebo se stav vyrovná a opět se bude hrát v sobotu v Zubří.

3.z o 3. místo: HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 31:24 (18:11)

Nejvíce branek: Hybner a Mořkovský 5, Bechný 4/4, Bajer a Jurka 4 – Křístek 4/1, Krušberský a Blecha 3

7m hody: 4/4 – 2/3 Vyloučení v min.: 2:4

Rozhodčí: Hanák Michal, Pavlíček Luboš

Celý zápis a průběh utkání

stav série: 2:1

Trenér hostujícího týmu, Michal Tonar: “Prohráli jsme, takže to hodnocení není nijak příjemné. Bohužel jsme nezvládli vstup do utkání, tam nám hned Zubří uteklo. Snižování nás stálo hodně sil. Před koncem poločasu nám došla šťáva a byla tam vidět nepřesná střelba. Po poločase jsme chtěli obranu znova nastartovat, to se nám bohužel nepovedlo. Došlo k většímu střídání. I když jsme prohráli, tak kluci, kteří tam byli, předvedli solidní výkon. My si vezmeme ze zápasu pozitivní věci. Teď je situace stejná jako minulý týden, Zubří vedlo 1:0, teď je to 2:1. Nic se neděje. My budeme bojovat doma o naše vítězství a my chceme sérii protáhnout na pět zápasů. Ta atmosféra, která je v Zubří, co dokáží domácí diváci vytvořit je fantastická. To by mělo hráče nastartovat k lepšímu výkonu. My se poučíme a doma budeme jako jiný mančaft.”

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “To se přesně stalo, my jsme byli jako jiný mančaft, než ve středu. Kluci skončili na vlnu, která jim patří. Tady funguje heslo Srdcem Zubřan. A když podáme stoprocentní výkon, funguje obrana s přidá se k nám hala, je to přesně tak. To se stalo, my jsme se utrhli, neměli jsme výpadky. Je to super, je to 2:1. Ještě stále to nic neznamená. Teď záleží, jak to zvládneme v hlavách, budeme se na to hodně chystat. Chceme to v Praze skončit, sezóna je neskutečně dlouhá.”

Brankář hostů, Jakub Votava: “Atmosféra byla fantastická. Utekl nám začátek, kdy si Zubří vybudovalo náskok 4:1. Nám to vzalo hodně sil, neměli jsme jich tolik, abychom se vrátili.”

Křídlo domácích, Pavel Bajer: “Řekli jsme si, že od středy zlepšíme obranu, což se taky stalo. Stačí poslední krok ke třetímu místu.”