Dukla v Zubří zažila déjà vu, obrat řídili zkušení mazáci

Sobotní večer patřil v zuberské ROBE aréně souboji šesté Dukly a našeho „áčka“ usazeného na osmé příčce. Dukla přijela v plné sestavě, nám od reprezentační pauzy chybí mimo dlouhodobě zraněných i Havran. Jak už naznačovali aktéři souboje, jednalo se o jedno z nejdůležitějších utkání sezóny. 2 roky zpět zde Dukla ztratila náskok devíti gólů a v sobotu zažila situaci velmi podobnou.

Úvod zápasu se vydařil našemu soupeři. Díky dynamické hře v útoku se dokázala Dukla lehce prosazovat a držela náskok. Její obranu kryl výborný Petržala, který si vychutnával naše střelce. Za to na naší straně se o optimálním výkonu brankáře s obranou nedalo v superlativem hovořit ani zdaleka. Dukly jsme se ale drželi a první nakopnutí směrem kupředu padlo ve 13. minutě, kdy jeden z pilířů dukelské obrany, Křístek, vyfasoval červenou kartu za hrubý zákrok na obličej Kyryljuka. Nám se do poločasu obranu zlepšit nepodařilo a v útočné činnosti jsme také zaostávali. Rozdíl na tabuli ukazoval hrozivý náskok Pražanů o sedm gólů.

Do druhého poločasu ale naskočilo jiné Zubří. Otěže zápasu převzala zkušená trojice Mika, Mičkal a Malina. Zatímco Mika s Mičkalem dirigovali téměř bezchybný útok, Malina jistil už zlepšenou obranu, za kterou se blýskl 60% úspěšností! Naši stíhací jízdu Dukla horko těžko stíhala a my jsme s výbornou diváckou kulisou svého soupeře dohnali. O střeleckém výpadku hostů hovoří také poslední vstřelený gól v 55. minutě. Poslední pětiminutovka patřila nám, po sérii třech gólů v závěru tak bereme z tohoto boje bod.

HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 29:29 (13:20)

Nejvíce branek: Mičkal 8/4, Mika 4, Bajer 4 – Dokoupil 7, Březina 5, Hlinka 5

Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/1 Vyloučení: 3:4. ČK: Křístek (DUK) Diváci: 846

Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček

Detail zápasu

Trenér hostů, Michal Tonar:
“Bylo to těžké utkání. Byl to zápas dvou poločasů. V tom prvním jsme se drželi toho, co jsme si řekli v posledních trénincích. Kluci to dokázali plnit vše podle plánu. Dvacet gólů za poločas dát Zubří a třináct dostat s výborným výkonem Petržaly je skvělé. Druhý poločas vypadala obrana obstojně, ale vyhořel nám útok. Samozřejmě přišel Malina, který podal solidní výkon a my jsme v koncovce selhali. Dostali jsme se do křeče. Horko těžko jsme uhájili bod. Když se podíváme do minulosti, tak se stává pravidlem, že vyhraný zápas se Zubřím nám uteče mezi prsty. Gratulace Zubří k bodu, protože my jsme ho dnes ztratili.”

Trenér domácích, Peter Dávid:
“O poločasu jsem tvrdit klukům, že to je v uvozovkách jen o sedm, dokázali jsme s nimi otočit zápas i o devět branek. My jsme po většinu zápasu měli problémy v obraně a když ještě zachytá Petržala tak, jak zachytal, tak vznikne tato situace. Bylo nám jasné, že pokud jsme chtěli zápas otočit, musel někdo podat famózní výkon a to podařilo Milanovi. To nám pomohlo. Pro nás je remíza vzpruhou.”

Hráč hostů, Jiří Dokoupil:
“Milanovi taky gratuluji k výkonu, protože to co předvedl v druhém poločasu, tak za to smekám klobouk. Pamatuji si zápas před dvěma lety, kdy jsem hrál ještě za Zubří, kdy jsme otočili zápas s Duklou. Teď jsem si to zažil naopak. Užil jsem si atmosféru utkání, protože se to nedá srovnat s tím, co máme doma. Kulisa v Zubří se dá přirovnat k nějakému hokejovému utkání.”

Hráč domácích, Milan Malina:
“Dukla je těžký soupeř, já mám osobně zápasy s nimi rád, člověk si to užívá. Čím víc bude takových zápasů, tím více půjde házená v Zubří nahoru.”

Další utkání hrajeme v neděli v Plzni od 10:30.