Dukla od nás schytala devítibrankový debakl

Po prohře s Plzní si chtěli Zubřané spravit chuť. To se povedlo v prvním utkání o třetí místo proti Dukle Praha. Hosté schytali devíti brankový debakl. I když tomu průběh zápasu moc nenasvědčoval, Zubří se mohlo radovat s takto velkého vítězství.

Do utkání lépe vstoupili domácí, po dukelských ztrátách balónu vedli 2:0. Za nedlouho přišlo vyrovnání a Dukla vedla o dvě branky (5:7). Peter Dávid odpověděl na narůstající tlak Pražanů time-outem. Byť se mohlo zdát, že to domácím prospělo, ve vedení byla stále Dukla. Zubří otočilo skóre ve 24. minutě, branku dával vynikajíce hrající Přikryl. Dukla v závěru poločasu zremizovala stav.

V úvodu druhé půle zavelili k prvnímu bodu série domácí. Během prvním šesti minut dali hned několik branek a vedli už 22:18. Na to reagoval Michal Tonar oddechovým časem. To bylo však neefektivní, Zubří se dostávalo do snadných pozic a když už Dukla útok ubránila, Zubřané si vytvořili prostor pro sedmičky. V těch kraloval Tomáš Bechný, zkušený pivot v barvách domácích nasázel během zápasu 7 branek a všechny proměnil ze sedmiček. Trenér domácích mu tak věřil, že ho poslal i na jeho osmou sedmičku po předchozím neúspěchu. I díky jemu tak první utkání série dopadlo lépe pro Zubří.

1.z o 3. místo: HC ROBE Zubří – HC Dukla Praha 38:29 (17:17)

Nejvíce branek: Bechný 7/7, Přikryl a Mořkovský 6, Hybner 5 – Březina M. 6, Březina F. a Blecha 5

7m hody: 7/9 – 4/4 Vyloučení v min.: 8:10 (přímá ČK Zelenka)

Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří

Celý zápis a průběh zápasu zde

Stav série: 1:0

Trenér hostujícího týmu, Michal Tonar: “Z naší strany byl vstup do zápasu dobrý, i když sedmnáct obdržených branek je hodně. Pořád si ale myslím, že naši gólmani v tomto utkání předvedli solidní výkon a s dvaceti zákroky si toho nešlo nevšimnout. Vstup do druhého poločasu byl však špatný, sedm technických chyb, nepřipravená střelba a Zubří nás za to trestalo. Zubří se dostalo do velkého náskoku. Ke konci jsme zápas dohrávali a dívali se na hodiny, ať už zápas skončí. Série končí třetím vítězstvím, ta cesta je dlouhá, ve středu se pokusíme o vítězství a minimálně o to, co provedlo Zubří doma. Je škoda, že nevydržíme hrát konstantně, doufám, že budeme silnější na domácí půdě.”

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “My jsme absolvovali naprosto odlišné poločasy. Jak popisuje Miky sedm technických chyb, tak my jsme zase v prvním poločase dostali devět gólů z rychlých útoků. Pak jsme si role vyměnili. Řekli jsme si o přestávce, že něco musíme změnit. Nefungovala nám obrana. Když se rozjedeme, jde to jen těžce zastavit, jsem rád, že to pak fungovalo. Ta rána z Plzně je pro nás obrovská a my jsme potřebovali úspěch, bylo to šest krutých dní.”

Pivot domácích, Tomáš Bechný: “Po zápase v Plzni jsme byli fakt zlomení. Velké poděkování patří fanouškům, kteří na začátku utkání minutu stáli a tleskali. Vidí, že jsme do toho dali všechno. Placka je pro nás cíl, uhráli jsme důležitý bod“