Druhý zápas o bronz skončil prohrou, Lovosice mají mečbol

Sezóna se chýlí ke konci a silové vyčerpání jde už znát. Trápení, které nás potkalo na konci kalendářního roku, které dovršila prohra s Lovci se tak konalo se stejným soupeřem i ve středu. Lovosice byly nad naše síly a v sobotu budou mít první mečbol.

Začátek zápasu patřil Lovosicím. Byly o krok vpředu a vedly o 2-3 góly. V patnácté minutě se nám podařilo srovnat. Za stavu 8:8 si vyžádal oddechový čas trenér hostů. Stále jsme byli na dostřel. Diváci v hale, i u živého přenosu museli vidět, že to není to Zubří, na které jsou zvyklí. Nedařilo se nám především v obraně. Díky špatné obraně se Lovci jednoduše prosazovali a poločas skončil o dvě branky.

Druhý poločas už patřil  jednoznačně hostům. Ti se nejprve urvali na rozdíl čtyř branek (16:20), vzápětí přišla ještě jiskra naděje, kdy snížil na rozdíl jedné branky domácí Mika. Hned na to ale zvýšil třikrát Hniďák, který se stal nejlepším střelcem, k němu se přidal Trkovský a Lovosice tak znovu vedly o pět branek. V závěru zápasu se nic převratného nestalo a Lovosice tak po zásluze berou i náš domácí bod..

HC ROBE ZUBŘÍ – HK FCC MĚSTO LOVOSICE 27:33 (14:16)

Nejvíce branek: Mika 7, Mazurek 6, Mičkal 4, Bajer 4 – Hniďák 8, Trkovský 6, Kupa 5

Sedmimetrové hody: 3/4 – 0/1 Vyloučení: 5:7 Diváci: 957

Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček

Zápis a průběh utkání

Roman Jelínek, trenér hostujícího týmu: “Za nás naprostá spokojenost. My jsme sem jeli s cílem si druhý bod odvést a to se nám povedlo. Chtěli jsme zlepšit oproti domácímu zápasu obranu, aby byla kompaktnější. Dostali jsme 27 gólů, pomohly zákroky Artura Adamíka. Splnili jsme to, co jsme si řekli. Po taktické stránce maximální spokojenost.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: “Gratuluji Lovosicím. Hrajeme to, na co momentálně máme. Víme, kde je problém, je to jednoznačně obranná činnost a jeden na jednoho. Nestíhali jsme, je to krutá realita. Na víc asi nemáme. My jsme se dnes nedostali vůbec do našeho tempa. Takto Zubří nehraje. Lovosice jsou velmi kvalitní tým. Nálada je teď ale hrozná. Malý plamínek naděje tam ale stále je.”

Marek Hniďák, hráč hostujícího týmu: “Díky Zubří za férový zápas. My jsme sem jeli vzít si druhý bod. Bylo vidět zlepšení v obraně, chytli se nám golmani. Díky tomu všemu máme druhý bod a v sobotu to budeme chtít ukončit.”

Tomáš Kyryljuk, hráč domácího týmu: “Nezvládáme souboje jeden na jednoho. V útoku jsme nedávali vyložené šance. To je to proč jsme prohráli.”

Další utkání hrajeme v sobotu 13. května v Lovosicích.