Druhé čtvrtfinále, druhá výhra, do Veselí vezeme mečbol

Po vydařeném prvním utkání chtěli Zubřané potvrdil roli favorita. Veselí naopak chtělo vylepšit svůj výkon a dovézt zpět na Vysočinu alespoň jednu výhru.

V začátku zápasu dominoval střelecky Mořkovský, díky kterému vedli domácí 4:2. Zubřané pomaličku navyšovali vedení a dostali se až na pětibrankové vedení. Poslední, kdo na dlouhou dobu skóroval byl Jurka. Nové Veselí se zvedlo a čtyřmi góly korigovalo stav až na 10:9. Následoval oddechový čas domácích. Ten se hned po rozehrání jevil jako nepovedený, Dodica totiž srovnal skóre. Mohlo by se zdát, že si svou střeleckou impotenci předávalo Zubří s Veselím z ruky do ruky. Po výpadku domácích se projevil stejný syndrom i u hostů. Domácí se dostali zpět do zápasu a ještě nedovolili žádný gól soupeře během posledních sedmi minut první půlky.

Ve druhé půlce opět dominovali domácí, sled gólů hovořil jasně pro ně. Už v sedmé minutě druhé části vytáhl Peter Kostka tabulku time-outu, aby s nepříznivým výsledkem něco udělal. Zubří bylo však nad síly Veselí. V závěru domácí ještě vytvořili čtyřbrankovou šňůru a vedli až o 10 branek. Následný poslední gól hostů už jen upravil skóre.

Po tomto víkendu je jasné, že Veselí musí dvakrát vyhrát, aby udrželo aspoň šanci na pátý zápas v Zubří. Valaši mají mečbol, který se budou snažil na Vysočině zužitkovat hned v sobotním utkání.

2.ČF : HC ROBE Zubří – TJ Sokol Nové Veselí 30:21 (16:10)

Nejlepší střelci: Mazurek 7, Jurka 6, Mořkovský 5/3 – Tomášek a Flajsar, Bartůněk a Ptáčník po 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0 Vyloučení v min.: 6:8

Rozhodčí: Blanár Pavel, Opava Jiří

Stav série: 2:0 (v dalším zápase můžeme sérii ukončit)

Celý zápis a vývoj skóre zde

Trenér hostujícího týmu, Peter Kostka: “Vítězství je jasné, je zasloužené. To, co rozhodlo, byla naše útočná fáze, prostě máme málo situací, kdy si vypracujeme čistou gólovou příležitost, nezůstaneme dlouho v tlaku. Nemůžeme vše stavět na obraně, máme mnoho útoků, ale strašně slabou efektivitu. Já si myslím, že toto bylo klíčové, ještě v první půlce sezóny to bylo variabilní, teď se trápíme. Chybí druhá a třetí lajna, tam byl rozdíl mezi námi. Oni dokážou udržet tlak, z toho pak pramení sedmička a dvojka. Máme problém zaujmout útočné postavení a udržet kvalitu. Pak přijde situace, kdy jsme v pasivitě a tolik devítek kolik jsme měli, to bychom je mohli prodávat na farmářském trhu. Budeme muset hrát příští týden vabank. Musíme vyhrát, neexistuje nic jiného. Ještě bych chtěl dodat, že jsme dokázali skóre z mínus pět dorovnat, to jsme ale neudrželi a soupeř nám utekl.”

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Díky za shrnutí. Naše obrana byla postavená na Matějovi Havranovi, s tím, že jsme to chtěli vybojovat vzadu. My jsme měli ten výpadek, to ale patří k házené, proto jsem si vzal ten time. Co bylo ale důležité, že jsme se do poločasu odtrhli. Druhý poločas jsme investovali do prvních 10-15 minut, tam jsme zabojovali. My jsme zápas ovládli, za nás super, je to 2:0. Víme ale do jakého prostředí jedeme, já si podzimní zápas pamatuji. Doufám, že do Veselí odjede co nejvíce fanoušků. Těšíme se, myslím, že jsme ukázali poselství, na co máme a kam směřujeme. Zregenerujeme a vrátíme se do boje.

Spojka hostů, Jakub Flajsar: “Musíme být lepší v útočné fázi, kdy se dostaneme na koně, musíme to přetavit ve svůj prospěch. Narážím na situaci, kdy jsme to srovnali na 10:10. Udělali jsme technické chyby a Šimon zase neuvěřitelně podržel v bráně. Obrana Zubří je hodně kvalitní. Musíme využít těchto situací, kdy jsme nahoře. Zubří nám ale odskočilo.”

Spojka domácích, Matěj Havran: “Z naší strany to vycházelo hlavně z obrany, ta se nám povedla více než včera. Vycházeli jsme více na střelce soupeře, je neskutečné z jakých vzdáleností střílejí. Když to dohráli na pivota, podržela nás brána. Stříleli jsme více z dálky, byla důležitá pasáž, kdy jsme z remízy odskočili.”

Další utkání hrajeme v sobotu 2. dubna v 17 hodin ve Veselí.