Drama se nekonalo, poslední domácí zápas jsme zvládli

Tyto zápasy v rámci lokálních derby jsou vždy nabité na zajímavá střetnutí. V Cementu se objevuje dost odchovanců Zubří a i z pohledu do minulosti se dá hovořit o určité hráčské provázanosti mezi těmito kluby. Zubřané se po dlouhé době představili se stejnou sestavu, což potvrzuje to, že se jejich listina marodky téměř vymazala a mohou tak hrát s tím nejlepším co mají. Hranice se de facto také dostaly z nedobrých výkonů, což potvrdily výkonem proti Lovcům doma. Podle tabulkového rozmístění se dalo před zápasem hovořit o jednoznačné záležitosti z pohledu domácích. Podzimní zápas v Hranicích sice vyhráli Zubřané o 9, vývoj zápasu ale jednoznačný nebyl. Něco podobného bylo na programu i dnes v ROBE aréně.

1.poločas

Od první minuty si vzalo slovo Zubří, během chvíle vedlo 2:0. Hranice však prvotní náskok zachytily a ihned srovnaly. V 9. minutě dokonce vedly 3:5 a nebýt zastavení akce rozhodčími, která by skončila balónem v síti Maliny, mohlo být hůře. Možná hrozba vedení Hranic o 3 branky však popohnala domácí a rázem srovnali stav na 5:5. Ač by se mohlo zdát, že nebudou Hranice větší potížistou, hrály výborně. Domácí museli až do 17. minuty stále dotahovat. Trenér Valachů si vyžádal oddechový čas, který právě na konci 17. minuty přišel vhod. Po něm se obraz hry trochu změnil, domácí vedli o jeden gól a byť poté ještě srovnal Piwko na 10:10, bylo to naposledy, co Hranice byly na dostřel. Od tohoto momentu bohužel pro Hranice přišlo jejich hluché místo a aspoň k nějakému gólu do sítě Zubřanů nikdo z hranických nedokázal zavelet. První poločas dopadl lépe pro domácí, s herním projevem však nemohli být spokojeni.

2.poločas

Výborně vstoupili do druhého dějství Zubřané. Z tříbrankového vedení se dostali už na rozdíl šesti gólů. Se hrou Hranic nebyl její trenér Hudeček spokojen a už v osmé minutě druhé půle musel vytahovat kartu k time-outu. Pokud by dnes proti Zubří stál stejně vyspělý tým, mohlo by být ještě zaděláno na drama. Zubří však žádné takové drama nepřipustilo. O posledních minutách by se dalo hovořit jako o udržovacím módu a skóre se nijak dramaticky nevyvíjelo. Zubřané si vedení uhlídali a zaslouženě vyhráli. Domácí ukazují, v jaké jsou aktuálně formě. Hranice naopak předvedly, že nic není nemožné a v prvním poločasu ukázaly, že je možné konkurovat kvalitám zuberských borců.

15.kolo: HC ROBE Zubří – TJ Cement Hranice 28:20 (15:12)

Nejlepší střelci: Dobeš 9, Mořkovský 7/2, Mika 3 – Piwko 6/3, Zbránek 4, Brož 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/4 Vyloučení v min.: 10:10

Rozhodčí: Špunar Jiří, Šlezingr David

Zápis z utkání zde

Asistent trenéra hostujícího týmu, Jan Plaček: “Z našeho pohledu byl první poločas dobrý, fungovala nám obrana. Jediné co nás trápilo byly góly z rychlých útoků. Nedokázali jsme uhlídat první vlnu Zubří. Ve druhém poločasu jsme úplně vypadli v útoku. Potom si to Zubří pohlídalo.”

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Dva body jsou doma, to je nejdůležitější. Máme toho dost, jsme rádi, že je konec. Zápas má černý puntík a to, že je Luky Hybner opět zraněný.”

Spojka hostů, Luděk Piwko: “První poločas nám vyšel, trápili jsme se ale na postavenou obranu, to nás ubíjí. Ve druhém poločasu nám soupeř utekl a nedokázali jsme se dostat do šancí.”

Křídlo domácích, Josef Dobeš: “V prvním poločase nám moc nefungovala obrana mezi 2-3, kde jsme si řekli, že souboje nebudeme prohrávat. Dostávali jsme zbytečné góly z odražených střel. Ve druhém poločasu jsme se zvedli a dohráli jsme to do vítězného konce. Ke konci zápasu jsme si mohli zkusit hru 7na6.”