Dorostenci úspěšní v Plzni

Po necelé třítýdenní přípravě odcestovali naši mladší dorostenci na mezinárodní turnaj do Plzně.

Mladší dorost

Hned na úvod nás čekal nelehký soupeř – domácí družstvo. Kluci však začali velmi koncentrovaně a rychlou hrou si brzy vytvořili pětibrankový náskok. Po celý zápas fungovala spolupráce obrany s brankářem a výsledkem tak byla jednoznačná výhra.

Plzeň – Zubří 18:29

Ve druhém sobotním zápase jsme nastoupili proti německému týmu Nickelhütte Aue. Naši hráči opět výborně vstoupili do utkání a již v poločase bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

Zubří – Nickelhütte Aue 33:22

V neděli ráno jsme poměřili síly s týmem ze Šťáhlav. Od začátku naši kluci diktovali tempo hry, vycházeli opět z dobré obrany a výsledkem jejich snahy bylo zcela přesvědčivé vítězství.

Zubří – Šťáhlavy 31:13

I když jsme před posledním utkání byli již celkovými vítězi turnaje, chtěli jsme turnaj zakončit výhrou. Nabuzený švýcarský celek však začal velmi důsledně v obranné fázi, kluci neproměňovali šance a soupeř se tak ujal tříbrankového vedení. Ve zcela zbytečně vyhecovaném prvním poločasu se nám postupně podařilo vedení překlopit na naši stranu. Postupně jsme vedli až o osm branek a utkání dovedli pod kontrolou do zdárného konce.

Zubří – Suhr Aarau 24:19

Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Marek Lešanský a brankářem Pavel Dufek. I ostatní kluci však podávali velmi dobré výkony a nejvíce si vážíme kolektivního a bojovného pojetí hry, jímž se naši hráči prezentovali. Za to jim patří velké poděkování a doufáme, že i nadále budou tvořit takto výbornou partu.

Sestava: P.Dufek, L.Novák – D.Mahušek, M.Lešanský, D.Plaček, M.Kašný, M.Bašo, K.Hladil, K.Hrachovec, M.Polehňák, J.Kousal, F.Navrátil, M.Krpelík, M.Tomášek, V.Hasalík, A.Chovanec, J.Románek

Starší dorost

Družstvo staršího dorostu nedokázalo obhájit prvenství na silně obsazeném mezinárodním turnaji v Plzni. Vyhráli jsme sice utkání s domácím Talentem 19:11, německým Coburgem 30:21, ale s dalším německým týmem z Aue jsme po vedení o 5 branek v závěru zbytečně prohráli 23:24. V posledním zápase jsme vydřeli remízu s pozdějším vítězem turnaje Aarau ze Švýcarska 23:23.  Výkony celého družstva se postupně zlepšovaly, ale ukázalo se, že pokud budeme chtít navázat na úspěšné výsledky z předchozích let, čeká nás ještě mnoho práce. Přesto je nutno hráčům poděkovat za velkou bojovnost.