Dorostenci ovládli mezinárodní turnaj v Plzni

Mladší i starší dorostenci se vydali o víkendu 20. – 21. 8. na mezinárodní turnaj do Plzně.

Mladší dorost

Na konci třetího tréninkového týdne se družstvo mladších dorostenců zúčastnilo mezinárodního turnaje v Plzni. Na úvod nás v sobotu čekal domácí tým. Vydařil se nám vstup do utkání, kluci hráli velmi koncentrovaně, s dobrým nasazením a výsledkem bylo nakonec přesvědčivé vítězství. V podvečerním utkání jsme se utkali se snaživým, individuálně šikovným slovenským týmem z Trebišova. Dobře nám fungovala obrana, již do poločasu bylo prakticky rozhodnuto, opět si tak mohli zahrát všichni hráči. V neděli ráno jsme nastoupili proti švýcarskému Aarau. Agresivní soupeř s velkou bojovností nám dělal problémy, navíc se oproti předešlým utkáním snížila úspěšnost proměňování jistých gólových příležitostí. I tak jsme nakonec vcelku bez problémů dovedli zápas do zdárného konce. Poslední utkání s Coburgem mělo rozhodnout o celkovém vítězi turnaje. Lépe a jistěji začal urostlý soupeř. Dařila se jim spolupráce s pivotem a úspěšně zakončovali rovněž z větší vzdálenosti. Nás naopak opět trápila koncovka, působili jsme i nervózně. Ve druhém poločasu jsme zlepšili střelbu, přidali na koncentraci v obraně a projevil se rovněž náš širší kádr. Dramatičtější koncovku jsme již nedopustili.

Výsledky:

HC Robe Zubří – Talent Škoda JS Plzeň  28:17 (15:7)

HC Robe Zubří – ŠK Zemplín Trebišov  33:19 (18:7)

HC Robe Zubří – Suhr Aarau  26:20 (14:10)

HC Robe Zubří – HSC 2000 Coburg 26:19 (13:13)

Turnajem jsme tak prošli bez porážky a obsadili celkové první místo. I když konečné skóre jednotlivých zápasů nakonec vyznívají vcelku jednoznačně, jednalo se o kvalitní utkání, museli jsme se vypořádávat s různými herními styly a protivníci nás opravdu prověřili. Zároveň nám turnaj opět ukázal, co nám jde hůře a na čem musíme neustále pracovat.

Všechny kluky je nutno pochválit za bojovnost a přístup k utkáním. Utvořili dobrý kolektiv, který je vždy základem ke konečnému výsledku. Individuální ocenění navíc od pořadatele obdrželi Patrik Hrachovec za nejlepšího brankáře a Daniel Mahušek za nejlepšího hráče celého turnaje.

Sestava a branky: P.Hrachovec, L.Novák – A.Chovanec 8, J.Románek 2, V.Hasalík 12, A.Jaša 9, M.Kašný 5, D.Mahušek 20, K.Diviš 9, R.Koudela 9, K.Hrachovec 13, S.Kunert 13, M.Polehňák 3, A.Dořičák 1, M.Krpelík 3, D.Gašpar 3, Š.Poláček 3

Starší dorost

HC Zubří – Plzeň  25:17 (14:7)

Vstup do prvního utkání turnaje proti domácímu družstvu nám vyšel výborně a po 5 minutách za stavu 5:0 si vzal soupeř oddechový čas. V nastaveném tempu a kvalitní obraně po celý zápas, za kterou výborně chytal Pavel Dufek jsme dokráčeli k prvnímu vítězství v turnaji.
HC Zubří – Mezokevesi 31:17 (12:11)
V druhém utkání jsme se utkali s týmem Mezokevesi z Maďarska. Pod dojmem snadného utkání jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám. Obrana nefungovala, tak jak měla a v útoku jsme neproměňovali vyložené šance. Poločas jsme vyhráli o branku ale nebýt výborných zákroků Richarda Kováře, skoré by bylo jistě v náš neprospěch. Po poločasovém mentálním přenastavení jsme opět začali dominovat na hřišti, kdy obrana opět skvěle fungovala, za kterou velice dobře chytal Matyáš Janošek a v útoku jsme se prosazovali prakticky z každého útoku. Druhý poločas jsme tak vyhráli 19:6 a zpravili jsme si náladu.
HC Zubří – Aarau 20:14 (10:8)
Proti švýcarskému týmu jsme vstoupili dobře do utkání, kdy opět skvěle fungovala obrana a pokud prošla střela, tak byla většinou chycena Pavlem Dufkem. Bohužel k tomu, abychom soupeři odskočili na větší rozdíl nás limitovala nepřesná střelba v útočné fázi po celé utkání. I tak jsme dokráčeli k třetímu vítězství v turnaji.
HC Zubří – Coburg 25:23 (15:12)
Do posledního utkání jsme vstupovali, už jako jistý vítěz turnaje. V zápase se projevila velká únava hráčů, která nás limitovala, jak v útočné, tak i v obranné fázi. Hráči odvedli na hřišti maximum a díky dobrým zákrokům Richarda Kováře a Matyáše Janoška jsme vyhráli i poslední zápas.
Hráče je nutno pochválit za přístup, bojovnost, nasazení a zdravý týmový duch, který byl cítit na hřišti i mimo něj.
Ocenění za nejlepšího brankáře turnaje dostal Pavel Dufek.
Sestava: Pavel Dufek 2, Richard Kovář 3, Matyáš Janošek 2, Martin Zeman 7, Martin Tomášek 4, Ondřej Všetička 3, Filip Navrátil 2, Jan Rybiář 2, Adam Přerovský 6, Ondřej Krupa 23, Marek Pšenica 17, Pavel Mancl 7, David Buchta 9, Marek Lešanský 10, Vít Dorňák 1, Jáchym Kousal 1.
Nakonec bychom chtěli pořadatelům z Plzně poděkovat za velmi dobrý turnaj po herní i organizační stránce.