Dominance ve druhém poločasu zaručila výhru nad Plzní

Zápas naprosto dvou odlišných poločasů. Tak by se dal prezentoval středeční duel Valachů se Západočechy. Zatímco v prvním se dařilo hostům téměř vše, ve druhé půli to byli domácí, kteří nejprve otočili a následně převzali nad utkáním kontrolu.

Skóre zápasu načal Mazurek, po něm skórovali hostující Linhart se Šafránkem a rázem se dostal Talent do vedení. Obrana domácím moc nešlapala a hosté se dostávali do střelby z jednoduchých pozic. Za stavu 8:11 si musel vyžádat oddechový čas domácí trenér. Zubřanům to nijak zvlášť nepomohlo a Plzeň už vedla o 4 branky, působili hodně sebejistě a šli si za druhým vítězstvím. Zubřané však nic zbraně nesložili a začali bojovat. Díky znatelné houževnatosti se postupně dostávali blíž a blíž svému soupeři. Po změně v bráně domácích nejprve chytil Malina sedmičku svému bývalému spoluhráči Doudovi, pak přišla gólová série domácích a do šaten se odcházelo za stavu 15:16 pro hosty.

Druhý poločas začal naprosto odlišně. Křídla, která dělala velké potíže domácí obraně v první půli, se teď nedokázala dostat ani ke střelbě. Zubřané nechali střílet spojky a pivoty, ty však měl naprosto do detailu přečtené Malina. I díky jeho 54 procentům se projevila absolutní střelecká impotence plzeňských spojek. Kde nepomohla obrana, tam stál zuberský gólman. Brankářské výkony se v letošním ročníku play-off jeví jako klíčové. V Plzni to byl Herajt, který deptal zuberské střelce, dnes to byl naopak Malina. I díky jemu a třinácti brankám Mořkovského nebylo de facto co řešit. Zbytek zápasu byl ve velení Zubří a série se tak přesouvá zpět do Plzně za nerozhodného stavu.

2. semifinále: HC ROBE Zubří – Talent tým Pl. kraje 31:25 (15:16)

Nejvíce branek: Mořkovský 13/2, Jurka 6, Hybner 4 – Linhart 7, Nejdl 4, Douda 4/1

7m hody: 2/2 – 2/3 Vyloučení v min.: 4:6

Rozhodčí: Horáček Václav, Novotný Jiří

Celý zápis a průběh zápasu zde

stav série: 1:1

Trenér hostujícího týmu, Petr Štochl: „Gratuluji Zubří k vítězství, zároveň chci poděkovat celému Zubří, tyto zápasy jsou vždy super, takže za toto díky, to je to, co dělá sport sportem. Byl to zápas dvou odlišných poločasů, kdy jsme nastoupili podobně jako do domácího zápasu. Byli jsme schopni se prosadit, byli jsme schopni soupeře ubránit a ve spolupráci s gólmanem jsme byli schopni být náskoku. Ale ve srovnání dvou zápasů semifinále, my jsme měli doma výborného gólmana, dnes to byl Milan Malina, který se rozhodl bránu zavřít. To nám Zubří odskočilo, je to opravdu kvalitní tým, a to jsme se už nedokázali do zápasu vrátit.“

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: „Přesně tak to bylo, jak říká Petr. U nás to byl průchoďák prvních 30 minut. Tam si s námi dělali co chtěli. V podstatě nám nepomohlo nic. Slovíčko, které jsem používal v poločase bylo obrana. To souvisí i ve spojení s brankářem, to se nám poradilo. Co se týče atmosféry, já se přiznám, že jsme nevěděl, co znamená peklo, teď už to vím. Co se odehrává tady na palubovce je něco neskutečného. Mám tu čest to zažívat, brutální atmosféra. Házená je 60-65% o brankáři, v Plzni to bylo o jejich, dnes to bylo o našem. Je to 1:1, co víc si přát, další utkání je v televizi. Děkuji všem, miluji to.“

Spojka hostů, Jakub Douda: „Gratuluji Zubří a Milanovi k výkonu. My jsme něco zkoušeli, ale Milan byl proti. Minulý zápas byl výborný Filip Herajt, dneska Milan Malina, to je celé. Uvidíme co přinese příští zápas.“

Brankář domácích, Milan Malina: „Byl to zápas obrany ve druhé půlce. Chtěl bych poděkovat fanouškům a taky Peťovi Orságovi, který mi řekl, kde Kuba Douda sedmičku vystřelí. Takže klobouk dolů, že to Orsy po dlouhé ještě ví.“

Další utkání hrajeme v Plzni v neděli 1. května v 19:00. Utkání bude vysílat ČT sport!