Domácí utkání s Frýdkem se nepovedlo, do odvety si vezeme jednobrankové manko

První série bojů o páté až osmé místo odstartovala v Zubří, přivítali jsme Frýdek. Co se týče play-off, předváděli jsme famózní klání s Karvinou, Frýdek dokázal proti Lovcům sérii prodloužit na 4. utkání. V ROBE aréně to však dnes nebylo Zubří takové, jaké jsme znali z posledních zápasů. V začátku utkání jsme drželi náskok. Hosté však dokazovali, že Zubří to zrovna jednoduché mít nebude. Na každé vedení odpověděl Frýdek povedenou akcí a ve 12. minutě dokonce vedl. Poté jsme si vzali slovo zpět. Na obou stranách byla k vidění docela solidní přestřelka, která vygradovala v 37 nastřílených branek za poločas.

V začátku druhého poločasu byli o poznání lepší Valaši, ve 35. minutě už vedli díky střele Hlinky dokonce o 5 branek. Poté však následovaly čtyři góly Frýdku. Na ně jsme opět odpověděli třemi góly. To bylo bohužel z naši strany vše. Otěže zápasu si vzali hosté a šnůrou pěti gólů otočili stav skóre (30:31). Domácí po time-outu vyrovnali. Posledních 5 minut se ve skórování soupeři střídali, nicméně však byli hosté o krok napřed, což vyústilo v jejich výhru nejtěsnějším rozdílem.

1.série 5. – 8. místo HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 33:34 (20:17)

Nejlepší střelci: Mořkovský 6/1, Přikryl, Dobeš a Dokoupil 4 – Petrovský 7/3, Strack 5, Sklenák a Ondrušík 4

Celá soupiska, góly a vyloučení zde

Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří

Sedmimetrové hody: 2-3 Vyloučení: 6:8

Trenér hostujícího týmu Daniel Valo: „Dnes to byl hodně těžký zápas. Bylo těžké namotivovat kluky, protože zklamání z vypadnutí z play-off bylo velké. Zubří odehrálo fantastickou sérii proti Karviné. Já jsem rád, že se kluci namotivovali a bojovali až do konce.

Trenér domácího týmu Michal Tonar: „Přiznám se, že jsem nečekal, že to s motivací bude tak těžké. Z naší strany zůstala motivace v šatně. Série s Karvinou byla bezvadně odehraná a po třech dnech to zapomenout je taková česká nátura. To jsou všechno mladí kluci a výmluvy, že jsme byli unavení jsou začátek konce. Rozebereme si to a do Frýdku pojedeme jinak namotivováni. Když ne, proběhnou změny v sestavě. Musíme si uvědomovat, jak se chovat na hřišti. Dnes jsme v obraně couvali. V útoku 40 procent, kdybychom tak hráli před týdnem, dostaneme 50 gólů. Z naší strany strašné utkání, snad si to v hlavách srovnáme.“