Domácí tvrz poprvé padla, Karviná byla nad naše síly

Těžko se nese první domácí extraligová prohra před domácím publikem. Karviná nás porazila hlavně díky druhému poločasu, kdy jsme střelecky vypadli v čase od 50. do 55. minuty.

Vedení se ujali hosté díky dvou trefám Patzela. Ten se stal i nejlepším střelcem zápasu. Karviná nás po dobu prvních patnácti minut nepustila do vedení. Až úspěšná dorážka neproměněné sedmičky Mořkovského poslala domácí poprvé do vedení. Pro nás vypadal průběh první půle podstatně lépe, navyšovali jsme skóre. V závěru první půle jsme chtěli investovat vše, což měla stvrdit hra 7na5, to však nevyšlo. Přesilovku jsme nezvládli, z ní nám dal gól do prázdné brány Solák. Do šaten se šlo za stavu 14:13 pro nás.

Zubří do druhé půle nastartoval Mazurek, vzápětí se prosadil ze sedmičky karvinský Harabiš. Až do 20. minuty druhé půle nepadlo příliš branek. To se však změnilo, bohužel pro nás jen ze strany Karviné. Útočná formace Patzel-Fulnek poslala Slezany do tříbrankového vedení a bylo zle. Na odskočení hostů reagoval Peter Dávid oddechovým časem. Kýženou změnu stavu skóre to nepřineslo a Karviná se navíc výhru pojistila.

Středeční zápas ukázal, jak je pro Zubří potřeba, aby se zranění hráči vrátili zpět do sestavy, hlavně do obranné linie.

HC ROBE ZUBŘÍ – HCB KARVINÁ 26:30 (14:13)

Nejvíce branek: Mořkovský 9, Mazurek 5, Mičkal 4 – Patzel 12, Fulnek 7, Solák 5

Sedmimetrové hody: 4/5 – 1/1 Vyloučení: 2:5 Diváci: 964

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška

Zápis a průběh utkání

Michal Brůna, trenér hostujícího týmu: „Vyhráli jsme zde opět. Zubří bylo ale v oslabené sestavě. Gratuluji Peterovi Dávidovi, jak pracují s mladými hráči, některé ani neznám. Zubří drželo zápas 50 minut. My jsme se po prvních patnácti minutách rozhodli, že rušíme kombinační hru, Krupa byla v bráně z dálky dobrý. Chodili jsme 1na1 a rozhodli jsme to tím.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „Propadli jsme ve hře 1na1, to rozhodlo. Zlomilo se to necelých deset minut do konce utkání. Tam je obrovská kvalita Karviné. My jsme se hodně nadřeli na góly. Pro diváky dobrý zápas, pro nás zklamání. Na konci jsme riskovali s obranou 2:4, ale to byla Karviná už rozjetá. Neskutečný Martin Galia, co on je ještě schopný odchytat. My už strašně potřebujeme návrat zraněných.”

Jan Užek, hráč hostujícího týmu: „Zápas měl parametry play-off, vypadal dobře. Jsme rádi, že jsme zde vyhráli, vítězství nás odpíchne k lepším výkonům.”

Jakub Krupa, hráč domácího týmu: „Myslím, že bylo potřeba ukázat po tom fiasku v Maloměřicích, že házenou hrát umíme i proti špičkovým týmům. Mělo to nasazení. Rozhodly souboje 1na1, v obraně nám to nešlo.”