Domácí trápení házenkářů Zubří nemá konce. Posedmé v řadě padli

Zubří – Již sedmé domácí extraligové utkání v řadě včera nezvládli házenkáři Zubří. V 18. kole proti favorizovaným Lovosicím drželi krok tři čtvrtiny zápasu, ovšem závěr již byl v režii druhého celku soutěže.

HC Gumárny ZUBŘÍ – LOVOSICE 27:33 (13:15)

Valaši bez zraněných Orsága, Randýska a nově taky Zahradníčka, který si při tréninku poranil koleno, začali lépe, dokonce vedli až o dva góly. Na to ale Lovosice dokázaly reagovat, srovnaly krok a většinu času měly o gól až dva navrch. Obraz hry se nezměnil ani po obrátce, i když ve 40. minutě domácí dokázali vyrovnat a čekalo se drama. To ale Lovosičtí nepřipustili. Především díky palebné síle Jonáše, který byl v druhém poločase k nezastavení a jeho střelecký účet se zastavil na devíti trefách. Domácím nepomohla ani změna brankáře a Lovosice si nakonec z Valašska odvezly pohodovou výhru.

„Do Zubří vždy odjíždíme s respektem, ale musím říct, že tentokrát v roli favorita. Víme, že domácí na tom v poslední době nejsou dobře a jsem rád, že toho naši hráči využili,“ oddechl si trenér Lovosic Vojtěch Srba.

„Jenom mě mrzí naše neproměňování šancí v prvním poločase, který jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem,“ podotkl. Od ledna nový trenér domácích Jiří Kekrt měl se svými svěřenci podobný problém. „Jestli Lovosice nedávaly v prvním poločase šance, tak my jsme jich nedali dvakrát víc. Po změně stran se již projevila naše nezkušenost. Hráči mají zažité určité stereotypy, z kterých potom pramení technické chyby. A toho samozřejmě Lovosice využily,“ označil za klíčové kouč, který si stejně jako jeho tým uvědomuje, že se jim po včerejšku v podstatě zavřela cesta do bojů o titul a musí se co nejlépe připravit na boje o záchranu. ⋌(šim, mb)

Zubří: Janků, Charvát – Šlachta, Přikryl, Trifunovič 4, Horut, Válek 2, Třeštík, Šustáček 6, Bechný 8/6, Václav 2, Pšenica, Dědek 2, Mičkal 3. Trenér: Kekrt.

Nejvíce branek Plzně: Jonáš 9, Motl 6, Hes s Berkou po 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody 5/6 – 1/1. Vyloučení 1:5. Diváků: 600. Sled: 2:0, 4:7, 8:9, 10:14, 14:18, 18:18, 22:23, 24:30.

brankář Petr Charvát: Dnes jsme mohli vyhrát!

Naskočil do rozjeté sezóny z druholigového Rožnova p. R. a během zranění brankáře Orsága kryje záda Tomáši Janků. Přesto dnes Petr Charvát nezklamal. Naskočil do druhého poločasu a i přes dobrý výkon nedokázal odvrátit prohru svého družstva.

Dneska to byl asi lepší výkon než ve středu v Plzni?

Ano to byl, ale bohužel to nestačilo. Cítil jsem z kluků, že jsou na tom psychicky líp než ve středu. Hráli jsme doma a věděli jsme že za námi budou naši fanoušci.

Co rozhodlo?

Myslím že to byly detaily v druhém poločase, kdy jsme dokázali vyrovnat. Bohužel Lovosice jsou zkušený tým, který ví, jak se s takovou situací naložit. My jsme tam měli nějaké technické chyby a neproměněné šance a to rozhodlo.

V druhé půli vám největší problém dělal Jonáš, čím to?

Nevím. Věděli jsme, že Lovosice to dost tahají na pravou stranu, ale Jonáš byl dneska neomylný. Co hodil na bránu, to mu tam spadlo. Bohužel pro nás.