Domácí hodně tlačili, nakonec jsme udrželi náskok a z Majlontu odvezli dva body

Po dvou extraligových porážkách jsme si zlepšili náladu v Evropském poháru a vítěznou mentalitu přenesli také do osmého extraligového kola. Na půdě Maloměřic se dalším skvělým výkonem prezentoval Lukáš Mořkovský, který se dostal do čela tabulky střelců, svému týmu ale především zajistil dva body za vítězství o pět gólů.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, David Mazurek ve čtvrté minutě zvyšoval na 4:1. Vedení nevydrželo Zubří příliš dlouho, po gólech Viktora Hastíka a Michala Dostalíka vyrovnával na 7:7 Robert Žďárský a Tomáš Musil dokonce dostal Maloměřice poprvé v utkání do vedení. To bylo znamení pro hostující lavičku, aby si vybrala oddychový čas. Po něm se opakovaně dostal do zakončení David Mazurek, Miroslav Jurka a také Lukáš Mořkovský, jenž celou první třicetiminutovku uzavřel gólem na 19:15 pro hosty.

První čtvrthodina druhé půle se hostujícím házenkářům vyloženě nepovedla. Na góly Jana Drásala navázal čtyřmi góly Lukáš Koubek a v třiačtyřicáté, později v pětačtyřicáté minutě platil naposledy vyrovnaný stav. V této fázi zápasu vzal zodpovědnost do svých rukou Lukáš Mořkovský a nadvakrát prostřelil brankáře Maloměřic, po něm byl úspěšný také Tomáš Mičkal. Zubří vedlo necelých devět minut před koncem zápasu o 6 gólů. Definitivní podobu výsledku stanovil Lukáš Mořkovský, který nastřílel v utkání 11 gólů, potřetí v sezóně se dostal přes hranici deseti zásahů v zápase a posunul se na první místo mezi extraligovými střelci.

8. kolo Extraligy mužů: SHC Maloměřice – HC ROBE Zubří 29:34 (15:19)

Nejvíce branek: Koubek 11/2, Hastík 5, Dostalík 4 – Mořkovský 11/2, Mičkal 9/2, Mazurek 5

7m hody: 3/6 – 4/5 Vyloučení v min: 6:8

Rozhodčí: Pražák Martin, Šulc Jakub

Celý zápis z utkání zde

V dalším kole přivítáme v ROBE aréně tým Lovců z Lovosic, sobotní utkání začíná tradičně v 18 hodin!!