Doma jsme proti Novému Veselí dominovali

Po neúspěšném utkání v Karviné si chtěli domácí v sobotním utkání proti Sokolu Nové Veselí spravili chuť. Veselí naopak zažilo letošní premiéru v Extralize.

Již ze startu zápasu bylo dost patrné, že Veselí nepřijelo tak silné, na jaké jsme zvyklí. Obrana domácích šlapala jako hodinky. Navíc za ní stál téměř stoprocentní Mizera, který zachytal neskutečný zápas. Zubří vedlo již v 10. minutě 6:1 a stavělo základy pro veleúspěšný výkon. Veselí to v útoku moc nešlo a o obraně jsme nemuseli ani hovořit, protože se domácí dostávali ke gólům věsměs po první nebo druhé vlně. Po dvaceti minutách byl stav 12:4 a pro Valachy to vypadalo hodně dobře. Poté však přišla třígolová šňůra hostů a na ni musel reagovat kouč Zubří Peter Dávid oddechovým časem. Ten přinesl potřebné zlepšení a byla to pro změnu zuberská sňůra gólů. Do šaten odcházeli šťastnější domácí, kteří vedli o 8 branek.

Do druhého poločasu se dalo očekávat možné zlepšení Veselí, Vysočané nikdy nic nevzdávají a perou se o každý míč. Bohužel pro ně to nebyl zrovna jeden z lepších výkonů a obrat se jim nepovedl. Zubří si mohlo díky většímu rozdílu ve skóre dovolit sestavu obměnit a na hřiště se dostali všichni hráči z lavičky.

Zápas se dá shrnout na straně Zubří jako jakási záplata po prohraném utkání v Karviné. Na straně hostů to byl zmar a pokusy o zvrat nepříznivého skóre, které se vytvořilo hned v úvodu zápasu. Na domácí straně byl hodně vidět Mizera v bráně, který likvidoval střely soupeře jako na běžícím páse a na straně hostů se tým mohl opřít o pětigólového Romana Dodicu.

17. kolo: HC ROBE Zubří – TJ Sokol Nové Veselí 31:24 (17:9)

Nejlepší střelci: Mořkovský 6/3, Mazurek 6, Mičkal 5/1 – Dodica 5/1, Flajsar, Bartůněk, Krčál a Tomášek 3

7m hody: 4/6 – 2/2 Vyloučení v min.: 4:8

Rozhodčí: Pražák Martin, Šulc Jakub

Celý zápis z utkání zde

Trenér hostujícího týmu, Peter Kostka: “Gratuluji domácím. Rozhodl první poločas, měli jsme málo přerušení, každý odražený balón byl v rukou domácích. My nejsme tým, který může hrát profesorskou házenou, musíme jít na krev, bít se o každý míč. Nechci říct, že by někdo z našeho mančaftu nechtěl, ale chyběla mi tam agresivita a více zásahů v bráně. Potřebujeme se vrátit k tomu, čím jsme se prezentovali první část sezóny.

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Velice výstižné hodnocení od Petera, takže jen doplním. My jsme se poučili z utkání ve Veselí. Ta emocionální stránka, kterou nastavilo Veselí v prvním utkání byla dnes na naší straně. Investovali jsme dost do obrany, šli jsme do každého souboje. Vyšlo to tak, jak jsme si to naplánovali. Šli jsme s respektem do utkání. Doufám, že se dostáváme zpět na vítězný kurz.

Spojka hostů, Adam Ptáčník: “Nechytli jsme začátek zápasu, hlavně co se týče obrany. Tam jsme potom i chtěli, ale nestíhali jsme, nebyli jsme tam ve správný moment. Přehráli nás, sebevědomí jim dodalo sílu v obraně.

Spojka domácích, David Mazurek: “Plnili jsme pokyny trenéra jak v obraně, tak i v útoku. Měli jsme odražené míče. Sedlo nám to.”