Doma jsme Plzeň porazili, v Evropském poháru však končíme

Do sobotního odvetného utkání šli Zubřané s jasným cílem – smazat osmigólový náskok Plzně z prvního duelu a pokusit se o malý zázrak. Domácí šli nabuzení do zápasu díky faktu, že to vlastně není nereálné . Doma porazili Duklu, kdy Pražanům nestačila ani devíti branková převaha na začátku druhé půle a Zubří tak vyhrálo o tři branky. V odvetě EHF Evropského poháru se o to chtěli Valaši pokusit znovu. Začátek zápasu jim vyšel, vedli o čtyři branky. Plzeň si vyžádala oddechový čas. Krátce po něm však domácí dotáhla. V 18. minutě došlo ke střídání v domácí brance, kam zamířil Mizera a bylo to znát. Domácím se opět podařilo navyšovat skóre, a zatímco tři marné pokusy Plzně skórovat v bráně neskončily, Zubří se dokázalo prosadit hned třikrát v řadě. Konec první půle tak domácí zakončili na výbornou a na drama bylo zaděláno. Vést o 5 branek bylo solidním úkazem, že se Plzeň musí o své vedení v celkovém součtu obou zápasů bát.

Pro domácí bylo na startu druhé půle důležité ve výkonu pokračovat a pokud možno, co nejrychleji zvyšovat náskok. Ve 41. minutě to tak i bylo, Mazurek navýšil na 26:20. Kdo však stál proti většímu trháku Zubřanů byl jejich odchovanec Douda, který čím dál více ukazuje, jak je pro Plzeň důležitý a kolik si herního prostoru zaslouží. Zbývalo posledních deset minut zápasů a domácí ještě žili. Třicátou branku dával Mika a vedení o šest branek mohlo být dobrou zárukou k dramatu do poslední chvíle. Západočeši si bohužel pro domácí nenechali šanci na postup vzít a vedení domácích o 9 branek, které by jim postup zajistilo, však nepřipustili. Domácím navíc do posledních minut chyběl Mořkovský, který viděl po třech dvouminutových trestech červenou kartu.

S celkovým skóre 59:63 pro Plzeň se s pohárem loučíme. Ve druhé polovině sezóny tak budeme pouze účastníkem Extraligy mužů.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem partnerům i fanouškům, kteří nás po celou dobu letošního ročníku EHF Evropského poháru hnali dopředu. Díky podpoře partnerů jsme se podívali na Kypr do Apoelu, přivítali doma bulharský Lovech a ve třetím kole nešťastně narazili na český tým z Plzně.

3.kolo EHF poháru (odveta): HC ROBE Zubří – Talent tým Plzeňského kraje 32:28 (21:16)

Nejlepší střelci: Jurka 9, Mořkovský 6, Dokoupil, Mazurek a Dobeš 4 – Douda 9, Škvařil, Korbel a Režnický 5

Rozhodčí: Novikov Anatoliy, Rozhkov Valeriy (Ukrajina)

Sedmimetrové hody: 2/5 – 2/2 Vyloučení v min.: 10:8 (ČK Mořkovský)

Zápis a zápasové statistiky zde

Trenér hostujícího týmu, Petr Štochl “Bohužel se vyplnilo to, co jsme předpovídali. Zubří je tým, který bude bojovat až do roztrhání těla, což jsme věděli, že přijde. Bojovalo se šedesát minut a k tomu se přidali diváci, super atmosféra. Pro nás je to vybojovaný postup. Věděli jsme, že drtivou většinu akcí rozhodne Mořkovský, což se potvrdilo. Jsme rádi, že jsme postoupili my, Zubří bylo už jen jeden gól na dostřel postupu.“

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Gratulace Plzni, mrzí mě z těchto dvou zápasů dvacet dva minut v Plzni, kde jsme z jednogólové ztráty povolili Plzni odskočit na plus osm. Samozřejmě jsme vyvinuli tlak na Plzeň. Za stavu 26:20 jsme neměli štěstí a nezlomili to. Mrzí mě, že nemáme ještě kvalitu v momentech, kdy se to láme. My jsme se poučili a tyto dva zápasy nás posunuly. Pro diváky super podívaná, každý si přišel na to své a Plzni přeji příjemný los. Myslím tím Karvinou (smích). Je tam toho hodně atraktivního.“

Spojka Plzně, Jakub Douda: “Já už ani nevím, co bych dodal, vše bylo řečeno. Možná jen to, že jsme měli v určitých fázích více štěstí. Bylo tam dost tečovaných a blokovaných střel. Dnes se potvrdilo, že nám chybí Honza Stehlík, který má rozhodovací schopnosti.“

Pivot Zubří, Jiří Dokoupil: “Gratulace Plzni, špatný výkon od nás. Dnes jsme podali tradiční výkon. Oba zápasy ovlivnily absence hráčů na obou stranách. To možná bránilo k projevu pravé kvality a možná by to ukázalo, kde právě oba týmy výkonnostně jsou. I díky televizními přenosu to bylo atraktivní utkání.“