Doma jsme Brno porazili, v pohárové Evropě ale končíme

Do sobotního klání nastupovalo Zubří s šestibrankovým mankem. Skóre utkání otevřel jeho nejlepší střelec Kaminski. Domácí potřebovali co nejdříve odskočit, což se v první fázi zápasu nepovedlo. V sedmnácté minutě ale poslal domácí do čtyřbrankového vedení Mičkal a ztráta už byla téměř nejmenší. Do poločasu si Zubří drželo menší náskok, Brno však bylo neústupné a nedovolovalo větší rozdíl. První poločas skončil rozdílem tří branek.

Zubří je během poslední sezóny známe svými nekvalitními vstupy do druhé půle. Ne jinak tomu bylo i v sobotu. Brno se postupně dotahovalo a ve 40. minutě dokonce vedlo. Velký komfort však Brňany uspal a přišla chvíle pro Zubří. Velký gólový výpadek Brna zapříčinil postupné navyšování vedení domácích. Najednou se zdálo Brno zlomené. K prolomení pohárového skóre na naší stranu jsme však potřebovali ještě více zabrat, potřebovali jsme ještě jeden zákrok nebo vsítil jeden gól. V ten moment se ale bohužel pro Zubří ukázala síla Brna a to se z velice nekomfortní situace dostalo zpět na rozdíl minus 3 branky a dokráčelo tak k postupu.

HC ROBE Zubří – SKKP Handball Brno 32:28 (14:11)

Nejvíce branek: Kaminski 7, Mičkal 5/2, Bajer 5 – Kukulovski 5, Kocich , Ratkovský, Tóth a Vukičevič 4

7m hody: 4/4 – 2/2 Vyloučení: 5:8 (ČK – Kocich)

Zápis a statistiky zápasu

Celkové skóre série: 54:56 pro Brno

Trenér hostů, Pavel Hladík: “Musím říct, že ten zápas měl neočékavaný průběh. Dokázali jsme se připravit na zuberské hráče z první lajny, bohužel po prostřídání jsme si vylámali zuby na mladých hráčích.Věděli jsme, že pokud chceme postoupit, musíme tady předvést dobrý výkon. Dařilo se nám držet pohodlný polštář během první půlky. Druhou jsme začali dobře, pak ale jsme měli jedno slabé místo. Ukázala se důležitost šíře kádru. Na konci jsme byli soustředění a pohlídali si to. Pro mě to byl dnes zápas velice speciální, protože jsem stál proti člověku, který mi v házené hodně pomohl. Pro mou kariéru pro mě udělal skoro nejvíce ze všech a jsem mu za to hrozně vděčný. Pro mě to bylo velký zážitek, je to velký den pro náš klub, zasloužili jsme si to. Pomohli nám naši fanoušci, kteří byli slyšet.”

Trenér domácích, Peter Dávid: “Díky za příjemná slova od Pavla. My jsme zažili turbulentní zápas. Měli jsme nějakou představu, myslím, že nám to i vyšlo. Měli jsme každou chvíli nějaký výpadek. Nebylo to ani hrou Brna, spíš šlo o naši netaktičnost. Jako již tradičně nám nevyšel vstup do druhého poločasu, uletělo nám to. Brno mám zkušené hráče, čehož využili. Pak tam poslali mladé hráče a my jsme se do zápasu vrátili. Museli jsme na závěr riskovat a otevřeli jsme to a dostali jsme rozhodující gól.”

Hráč hostů, Dejan Kukulovski: “Byl to dobrý, ale těžký zápas. My jsme neměli moc času na přípravu, celkově dva dny. Dobře jsme se připravili. V zápase byly nějaké chyby, jdeme ale dál. Děkuji Zubří za fairplay zápas.”

Hráč domácích, Marek Pšenica: “Byl to vyrovnaný zápas, mohli jsme odskočit, to se nám ale nepovedlo. Děkujeme fanouškům za atmosféru, bylo to skvělé.”

Další zápas odehrajeme na hřišti HCB Karviná v sobotu 23. září