Deník: Dokoná Zubří medailový trojboj?

Zubří – Navázat na zatím výtečný start do nové extraligové sezony budou chtít v zítřejším utkání 6. kola házenkáři Gumáren Zubří, kteří v tradičním čase od 18 hodin přivítají Lovosice. Pro házenkáře Zubří to bude již čtvrtý domácí zápas v novém ročníku a zatím ve všech Valaši před svými fanoušky uspěli. V prvním kole doma zdolali Jičín (24:22), ve třetím kole udrželi na uzdě i mistrovskou Plzeň (23:18) a ve čtvrtém kole si bez problémů poradili s nováčkem z Litovle (35:20).  Jako čtvrtý soupeř přichází tedy celek Lovosic, který má bilanci o jeden zápas horší než Zubří (tři výhry a dvě porážky). Velkou pikantností určitě je, že po mistrovské Plzni a loni stříbrných Hranicích může Zubří zítra porazit i bronzový tým uplynulé sezony, a uzavřít tak pořádně těžký medailový trojboj.

zubri_plzen_0008

Oproti například předchozímu domácímu duelu s Litovlí to však bude zcela jistě jiný šálek kávy. Přestože je nováček snaživý a kromě Zubří snad každého ze soutěže potrápil, Lovosice přece jen patří do jiné kategorie. Však také musí být Zubřané hodně ostražití.

„Zatím se v některých zápasech potýkáme s výkonovými výkyvy. Těch se musíme vyvarovat,“ upozorňuje na chybičky ve výkonech svého týmu trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt, jehož tým se minulém kole vytáhl na vicemistra z Hranic, když vyhrál na jeho půdě (35:27). Na chvilkové výpadky v zápasech upozorňuje také zuberský pivot Tomáš Bechný.

„Důrazně to dostáváme připomenuto před každým zápasem. Třeba v Karviné nás to stálo zápas, v Hranicích to naštěstí nebylo tak horké. Také jsme tam měli úsek, kdy nám brankář soupeře chytil asi čtyři akce v řadě a Hranice se hned ze šesti gólů manka dostaly skoro na kontakt. Na tohle si musíme dát pozor. Víme, na čem musíme zapracovat,“ hlásí z tábora Zubří Tomáš Bechný. Ten věří, že Valaši se doma před svými fanoušky vytáhnou a přidají pátou výhru sezony.

„Lovosice jsou těžký soupeř, ale u nás se jim až na výjimky moc nedaří a já věřím, že to dokážeme na hřišti potvrdit. Před našimi fanoušky chceme vyhrávat,“ říká odhodlaně Bechný. Podobně se na další domácí zápas dívá i jeho kolega Petr Orság. „V domácích zápasech se cítíme silní, a pokud předvedeme naši týmovou hru, uspějeme. Jako vždy chceme potěšit naše fanoušky vítězstvím a věříme, že nám přijdou proti silnému soupeři pomoci a podívat se na dobrou házenou,“ říká brankář Gumáren Orság.

autor: Marek Havran