Dokázali jsme to! Budeme hrát o medaile!

Zubří – Házenkářům Gumáren Zubří se splnil ideální scénář posledního kola základní části TipGames extraligy. Úřadující mistři nejprve v sobotu večer splnili první díl skládanky, když doma porazili Duklu Praha.V neděli pak Zubřané potřebovali, aby Karviná nezvítězila v Jičíně. I to se po velmi dramatickém průběhu nakonec Valachům splnilo, Jičín doma potvrdil roli favorita a vítězstvím (29:26) tak poslal do první šestky právě Zubří.

ZUBŘÍ – DUKLA PRAHA 25:22 (12:11)

Karty před posledním kolem byly rozdány jasně. Zubří muselo získat o bod více, než Karviná. Případná prohra by tedy poslala Zubří do bojů ve skupině o 7. – 11. místo. Jenže to úřadující mistři rozhodně neměli v plánu. Od začátku utkání byli Valaši mírně popředu a šli si za svým cílem, který také nakonec splnili vítězstvím o tři branky. „V posledních kolech hrajeme stále pod tlakem, a to vlastně po celé jaro. Možná už se z toho stala naše výhoda,“ smál se po vítězném utkání trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola. Ten si chválil přístup svých svěřenců a hlad po tolik potřebném vítězství. „Kluci to psychicky ustáli perfektně. Byla to těžká situace, oni ji zvládli a to je pro nás velmi důležité,“ dodal k vítěznému utkání kouč Mičola. Jedinou překážkou byl Zubřanům skvěle chytající gólman Dukly Petržala, který domácí střelce neskutečně trápil, když jim lapil hned pět sedmimetrových hodů. „V obou poločasech jsme začali vždycky špatně, a to nás ještě strašně moc držel brankář Petržala. Věřil jsem, že když povedeme o jeden nebo dva góly, bylo by Zubří pod velkým tlakem. Ale k tomu jsme se vůbec nedostali, proto jsme neměli šanci uspět,“ uznal sportovně kouč Dukly Pavel Pauza.

zubri_dukla_1328

Po splněné první části mise přišla v neděli v poledne na řadu druhá část, kterou však už nemohli Zubřané ovlivnit. Mohli pouze u televizorů držet pěsti Jičínu, aby vyválčil alespoň bod s Karvinou. To se po dramatickém průběhu házenkářům Jičína podařilo, vítězstvím 29:26 poslali do nadstavby o titul právě házenkáře Zubří. „Poté, co jme si splnili první část cíle s Duklou, jsme si museli počkat, co přinese neděle. Naštěstí pro nás to dopadlo dobře. Jsme moc rádi, že jsme to takto na poslední chvíli dotáhli do první šestky,“ radoval se kouč Jiří Mičola krátce po skončení nedělního utkání v Jičíně, které rozhodlo o postupu Zubří. „Je to pro celý mančaft velká odměna za povedené jaro. Neměli jsme zrovna nejlepší pozici, ale vybojovali jsme si to. Za to jsem na tým moc hrdý. Bylo to se štěstím, ale v přímém souboji jsme porazili Brno i Karvinou, zasloužili jsme si to,“ byl přesvědčen lodivod Zubří.

Zubří: Orság, Koleček – Nejvíce branek: Bechný 5/2, Václav 4, Mičkal 4, Dědek 3, Trifunovič 3, Aspridis 2, Randýsek 1, Horut 1, Šustáček 1, Večeřa 1, Pernica, Šlachta – Krupa 6/4, Šůstek 4, Kotrč 3. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 7/2 – 5/4. Vyloučení: 2:7. Diváci: 1100.

Další výsledky: Hranice – Brno 30:24, Jičín – Karviná 29:26, Lovosice – Plzeň 34:28, Frýdek-Místek – Přerov hraje se v neděli v 17 hodin.

Pořadí po základní části: 1. Jičín 30 bodů, 2. Lovosice 27, 3. Hranice 26, 4. Dukla 25, 5. Plzeň 25, 6. Zubří 24, 7. Karviná 23, 8. Brno 20 … 11. Kopřivnice 5.

zdroj: valassky.denik

Aktuálně není k dispozici žádná anketa


Foto: Vlastislav Navrátil

Nebyly nalezeny žádné obrázky

banner2