Dočkali jsme se! Frýdek-Místek jsme udolali v obraně a máme dva body

Čekání na další extraligové body je u konce, proti Frýdku-Místku byla k vidění neprostupná obrana a bojovný výkon. Důležité utkání jsme zvládli a posunuli jsme se na 7. příčku Chance extraligy.

Do utkání přispěl střelecky nejdříve navrátilec do sestavy Havran. Odpověď ze strany hostů na sebe nenechala dlouho čekat. Série několika branek zaručovala hostům vedení 2:5. V tu dobu nám začala šlapat obrana, srovnali jsme stav a postupně navyšovali skóre. Po celou dobu prvního poločasu jsme drželi až šesti brankové vedení. Hodně gólů jsme nasázeli i do prázdné brány, což bylo výsledkem velice kompaktní obrany.

Ve druhé půli se obraz hry nijak zvlášť neměnil. Ve třinácté minutě musel hřiště díky třem vyloučením, a tím pádem červené kartě, opustil domácí Šišák. Největší rozdíl byl v sedmnácté minutě, kdy zvyšoval z trháku Bajer na 23:15. Zubří si mohlo dovolit prostřídat a do hry se dostali další hráči. V 57. minutě dostal za zásah do Kyryljukova obličeje přímou červenou kartu Gřešek. Výraz hry se po rotování sestavy trochu změnil a to se promítlo i do výsledku, kdy se Frýdek-Místek dotáhl na rozdíl čtyř branek. To však bylo vše.

20. kolo: HC ROBE Zubří – PEPINO SKP Frýdek-Místek 27:23 (15:10)

Nejvíce branek: Mořkovský 7, Bajer 6, Mičkal 5/1 – Choleva 6/3, Bureš 6, Mlotek 4

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3 Vyloučení: 8:3 ČK: 43. Šišák (ZUB), 57. Gřešek (FRY)

Rozhodčí: Pavel Friedel – Tomáš Kučerka

Zápis a průběh utkání zde

Daniel Valo, trenér hostujícího týmu: „Nejdříve gratulace Zubří k zasloužené výhře. My jsme na jisté věci upozorňovali. Věděli jsme jaká je situace v tabulce a víme o co hrajeme a o co hrálo dnes Zubří. Možná prvních deset minut jsme hráli dobře, přehrávali jsme je a měli jsme štěstí v obraně. Zubří bylo lepší, proto vyhrálo. Nepovedlo se nám vyrovnat, Zubří bylo agresivnější, zmlátili nás, ale férově.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „My jsme se prvních deset minut nemohli prosadit přes obranu Frýdku, protože ta agresivita byla ze strany soupeře lepší. My jsme měli dnes nůž na krku, naposledy jsme vyhráli před dva a půl měsíci. Nemohli jsme si dovolit žádné faux pas. Dneska jsme si řekli, že pokud se chceme probojovat do play-off musíme s tím něco udělat. My jsme byli konečně v silnější sestavě, vrátili se Ondra Mika s Matějem Havranem, samozřejmě je fit taky Lukáš Mořkovský. My jsme dominovali, zlomové bylo, když jsme prohrávali 2:5 a pak jsme to otočili na 8:5. To jsou ty big pointy, které se nám moc nedaří. Naštěstí dnes to vyšlo. My jsme se dostali do komfortní zóny a ubojovali jsme to. Potřebovali jsme dnes ty body.”

Zbyněk Bureš, hráč hostujícího týmu: „Gratuluji Zubří k výhře. Nedokázali jsme se vyrovnat zuberské agresivitě. My jsme po desáté minutě polevili a nedokázali jsme se dostat do tempa.”

Matěj Havran, hráč domácího týmu: „Já jsem strašně rád, že si můžu konečně zahrát. Je to příjemný zážitek v domácí hale. Ještě více jsem rád, že jsme prolomili tu sérii proher a urvali jsme dva body, které jsme potřebovali. Klíčová složka byla obrana, kdy byl největší rozdíl naše agresivita. Byla důležitá pasáž, kdy jsme prohrávali o tři a pak vedli 8:5. Náš útok ve druhé půli trochu haproval, ale udrželi jsme náskok.”

Další utkání hrajeme na hřišti Nového Veselí v sobotu 11. února v 17 hodin.