Do odvety EHF poháru si vezeme osmibrankovou ztrátu

Každý fanoušek české házené uvítá zahraniční konfrontaci, ať už je to akce národního týmu nebo právě Evropský pohár. Právě ten byl na programu tento víkend. A to, co jsme si nikdo z nás nepřál se naplnilo. Dva české týmy proti sobě již ve třetím kole EHF Evropského poháru. Byla nám vylosována Plzeň, se kterou jsme již hráli 14. listopadu ligový zápas. Ten skončil lépe pro Plzeň, když vyhrála 29:23. Podobně tomu bylo i v pohárech.

Vstup do zápasu nám vyšel, podařilo se nám držet jedno nebo dvou brankové vedení. V 19. minutě jsme dokonce zvyšovali na 9:12. Posledních pět minut poločasu však vyznělo lépe pro domácí. Talent otočil vývoj zápasu a do druhé půle nastoupil s vedením o dva góly. Celkově se nám ale první poločas vydařil.

Ve druhé půli jsme výkonnostně odpadli a projevila se i bídná střelba. Zaznamenali jsme obrovský počet technických chyb (18!). Byť jsme se soupeře drželi s vidinou prohry o pár branek, Plzeň započala kanonádu. V 55. minutě už bylo jasné, že se v domácí odvetě bude těžko otáčet vývoj skóre tohoto dvojzápasu. Plzeň ukázala svou sílu i bez několika opor, které vlivem covidu nebo zranění nemohly nastoupit.

Zápas v Plzni se bohužel neobešel bez zranění, kdy bude potřeba zřejmě vyřešit dvojí oslabení týmu.

3. kolo EHF Evropského poháru: Talent tým Plzeňského kraje – HC ROBE Zubří 35:27 (17:15)

Nejvíce branek: Škvařil 8, Douda 7, Šafránek a Režnický 5 – Mořkovský 12, Jurka 5, Mazurek 4

7m hody: 5/5 – 2/4  Vyloučení v min.: 8:6

Rozhodčí: Boris Cipov, Zoran Klus

Zápis a statistiky zde

„Bohužel nám domácí na konci utekli, odveta bude těžká. Co pomůže? Asi jen zázrak,“ říkal jeden z nejzkušenějších hráčů Miroslav Jurka, ale hned vzápětí naznačil, že zbraně nehodlá Zubří skládat. „Dáme do toho všechno, každopádně Plzeň je teď favorit,“ doplnil křídelník Zubří i české reprezentace a litoval, že se nepovedlo dotáhnout dobře rozehraný zápas k lepšímu výsledku.

„My jsme sice vedli, ale pak jsme udělali kupu chyb, které soupeř potrestal. Bohužel jsme v defenzivě moc nepomohli gólmanům, na 36 inkasovaných branek se vyhrát nedá. Ztratili jsme hlavu, to by se nemělo stávat. Ale není konec, zkusíme něco vymyslet. Prohrát venku o čtyři až pět gólů bylo by to hratelnější,“ doplnil Miroslav Jurka. – zdroj talentplzen.cz

Odveta je na programu v sobotu 4.12. 2021 v 18:00 v ROBE aréně, o podmínkám vstupu (zdali bude umožněn) do haly vás budeme informovat.