Do finále se nepodíváme, zahrajeme si o bronz!

Zápas na Dukle začal kvůli zpoždění Zubřanů se zpožděním a k vidění byl vyrovnanější souboj než v Lovosicích. Domácí měli trvale více ze hry, střelecky je opět táhl Mubenzem, ale hosté opakovaně dokázali snížit svou ztrátu na minimální rozdíl. Naposledy se jim to podařilo snížením na 19:18, ale koncovka patřila domácím, kteří odskočili na 26:21 a směřovali do finále. Šlachta tři minuty před koncem sice ještě snížil na 26:23, čímž ROBE ještě zdramatizovali poslední minuty, ale obrat Pražané nedopustili a stejně jako Plzeň ukončili semifinále při první možném příležitosti. I toto semifinále probíhalo ve skvělé atmosféře, o níž se starali příznivci obou týmů.

HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 28:24 (16:14)

Nejvíce branek: Mubenzem 8, Šůstek 7, Kastner a Kotrč po 4 – Šlachta 7, Reček 5, Šustáček 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 5/3 –  6/5. Vyloučení: 6 – 3. Diváci 535. Stav série: 3:0 pro HC Dukla Praha.

Jan Josef, trenér HC Dukla Praha: „Bylo to nejtěžší utkání v celé sérii, Zubří odvedlo velmi bojovný a kvalitní výkon. Celou sérii rozhodli gólmani, dnes nám také pomohla úplně plná hala, nejlepší návštěva sezóny. Soupeř dlouho držel krok, ale z našeho pohledu jsme lépe připraveni fyzicky a máme širší i zkušenější kádr, a to i přes mládí našich hráčů. Potvrdili se vklad získaných zkušeností z pohárové Evropy. Za trenérské duo chci poděkovat celému týmu za výbornou práci během série a to jak na trénincích, tak v zápasech.“

Andy Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „Gratulace soupeři k výhře a postupu do finále. Je to postup určitě zasloužený. V dnešním utkání Dukla stále byla o krok vepředu, nedokázali jsme se dostat na srovnání a opět dle našeho pohledu rozhodly výkony gólmanů.“